Akce

Meditace a psychoterapie v jednom: meditativní terapeutické procesy, které nám umožňují léčení bez pomoci druhých. Sám sobě terapeutem!

Meditace pro Tělo a Mysl

Zvu vás na vedenou meditaci, která nás učí komunikaci s vlastním tělem. Nechat ho promluvit, slyšet ho, naslouchat mu a následovat jeho moudrost novým kreativním způsobem. Díky tomu se můžeme s naším tělem spřátelit, přiblížit se a porozumět mu. Máme tak možnost se naučit léčit bolesti, nemoci, fyzické i emoční obtíže. Naše tělo je pevnou kotvou v přítomnosti a dokáže s námi zřetelně komunikovat pomocí symptomů, obtíží a projevů nepohodlí. To jsou všechno signály, které nám dává, abychom se zastavili, naslouchali a včas si uměli pomoci. Každé tělo má neuvěřitelnou schopnost léčení se, je to překrásný a téměř neuvěřitelný mechanismus sebenápravy, od malých zranění po vážné nemoci. Zároveň se v něm zrcadlí náš psychický a emoční stav a skrze rozhovor s tělem můžeme i náš duševní stav vracet do harmonie a velkého klidu. A tak znova a znova se propojovat se zdroji radosti, živosti a vitality.

V neděli 6. ledna vás zvu na první část a také ochutnávku zdarma, následující dny budeme pokračovat v prohlubování účinku.

Meditace nám byla věnována Oshem pod názvem „Připomeň si zapomenutou řeč k tělu a mysli„. Jedná se o 7denní cestu, kdy pomocí transu ve velmi relaxovaném stavu dovolíme našemu nevědomí pomoci nám v léčení a harmonizaci celého organismu.

Stačí se připojit online na ZOOM, udělat si pohodlí a nechat se vést slovy Sandipy, která vás provede do hloubky meditace. Odkaz pro ochutnávkový první večer je: ZOOM odkaz

Pro další večery 7. – 12. listopadu je potřeba se přihlásit do 7. 11. do 17h. Po zaplacení příspěvku za kurz vám zašlu ZOOM odkaz pro prohloubení meditace a hlubšího léčení.

Těším se na společnou cestu léčení.


OSHO Mystická Růže na řeckém ostrově Aegina

termín v roce 2023 bude upřesněn

21 dní v hlubokém a očistném meditativním procesu na řeckém ostrově Aegina na břehu Egejského moře. Prodloužené léto s nejbáječnější meditací od Osha.

„Vynalezl jsem mnoho meditací, ale možná tato je ta nejzásadnější a nejzákladnější.“ Osho

Smějte se, brečte a nechte jizvy minulosti rozpustit v tichu.

7 dní smíchu po 3 hodiny denně, 7 dní pláče po 3 hodiny denně a 7 dní sezení v tichu po 3 hodiny denně.

Meditace OSHO Večerní setkání je součástí procesu a bude možná i OSHO Kundalini meditace.

OSHO Mystic Rose bude facilitovat Prem Yatri, který má 30 let bohatých zkušeností s tímto procesem a podporovaný Prem Sandipou, která je do Mystic Rose zamilovaná již 6 let a je také vyškolena.

Všechno, co tento svět potřebuje, je dobré očištění srdce od všech zábran minulosti. Smích a slzy dokážou obojí. Slzy odstraní všechnu agónii, která se ve vás skrývá, a smích vezme vše, co brání vaší extázi.“ Osho

Ubytujeme se a meditujeme v hotelu Argo Spa v Agia Marina u moře. Na ostrov Aegina se z Atén snadno dostanete lodí za 40 minut.

Rezervujte si své místo v hotelu https://www.argohotel.com/

Pro více informací: sandiketa@gmail.com


psychoterapie

7 večerů v jednom týdnu s unikátní meditací pro současného člověka
výjimečná příležitost vyprázdnit hlavu od starostí a uvolnění těla od napětí
možnost vstoupit do hlubokého a léčivého klidu v každodenním životě

“ Nedovol minulosti nebo budoucnosti se postavit mezi tebe a realitu. Pokud i jen na pár okamžiků se dostaneš do stavu No-Mind (bez mysli) – to je to, o čem je meditace – pak budeš překvapen: náhle budeš v souladu s Existencí…“  Osho

Intenzivní 7 denní meditativní proces, trvající 3 hodiny denně v jednom týdnu. Skvělá příležitost očistit mysl od zátěží každodenního života a tak vstoupit do hlubokého ticha za myslí.

Díky této meditativní terapii vytvořené Oshem pro moderního člověka, můžeme získat zpět tvořivou nevinnost, klid a vnitřní harmonii, která se pak snadno manifestuje v našich vztazích, akcích a našem prožívání.

OSHO No-Mind je jedna z technik, která nám umožňuje osvobodit se od závislosti na potřebě terapeuta, naučí nás stát se svým vlastním terapeutem a pomoci si sám, vlastními sebeléčivými schopnostmi. Je unikátní v tom, že léčení nevychází z mysli, která má tisíce triků, jak nás ošálit, ale naopak mysl odložíme stranou a dostaneme se přímo do zdroje našich překážek na cestě radosti, lásky a opravdovosti.

Je to příležitost vymanit se omezení, která jsme posbírali ve svém vývoji a životem ve společnosti postavené na strachu a moci. Můžeme se tak osvobodit a žít život podle svých přání, potřeb a v souladu se smyslem našeho bytí.

Je to technika vhodná pro každého, kdo pravidelně medituje a chce si svou praxi prohloubit nebo pro koho je meditace nová a chtěl by najít k ní cestu.

Proces je sestaven tak, abychom při něm mohli chodit do práce, starat se o rodinu, žít běžným způsobem života … Pomáhá nám tím přivést vnitřní klid a meditaci do našeho běžného života.

OSHO No-Mind meditativní terapií nás provede Prem Yatri, který před 35 lety potkal Osha a meditace se stala středem jeho života. Po celém světě zprostředkovává meditativní terapie jako OSHO No-Mind a OSHO Mystická Růže.

Více o tomto unikátním procesu vám Yatri představuje v následujícím videu: OSHO No-Mind. A v tomto videu sdílí vlastní zkušenost.

Kdy: bude aktualizováno

Místo: Centrum Plující oblaka, Mlýnská 6, Praha 6

PŘIHLÁŠENÍ ZDE

Všechny aktuální akce, které vedu nebo připravuji spolu s jinými lektory, naleznete na

OSHO Praha Ha Ha


Online cyklus sedmi večerů s OSHO meditacemi pro vědomé spaní a objevení, že i během spánku se dá meditovat

S velkou radostí tě zvu na noční společné meditování, které podpoříme OSHO parádními technikami. Ideální čas pro meditaci je kdykoli během dne, ale meditovat těsně před spaním ti protáhne meditaci celou nocí, takže vlastně takto můžeš být v meditaci i 8 – 10 hodin denně:-)

O meditacích se hodně píše a mluví, ale nejskutečnější zážitek je ten, který prožiješ sám na svou kůži … a jak se dá říci v meditaci … ve svém vědomí.

Naučíme se perly ze starodávných meditačních technik moudrého Východu, kde meditace a duchovní praxe je součást každodenního a běžného života. Tisíce let zkušeností generací meditujícíh byly přetvořeny do snadných a moderních technik, které nevyžadují roky pro jejich zvládnutí. Meditující hudebníci je doprovodily autorskou hudbou, která nás ponese jednotlivými fázemi. OSHO meditační techniky umožňují vstoupit do prostoru hlubokého ticha a klidu lehkou, hravou, snadnou a velmi přirozenou cestou.


Pozvi meditaci do svého života a prosvětli své dny radostí a láskyplným stavem vnitřního naplnění aneb Večírky s OSHO aktivními a tantrickými meditacemi.

Pokud prožíváš stres, jsi často v napětí a nevíš kam dřív skočit, tak právě aktivní meditace jsou medicínou, kterou si můžeš aplikovat zcela sám a kdykoli. Meditovat neznamená sedět dlouhé hodiny, odcházet do ústraní a jako mnich čekat až se něco stane. Naopak díky technikám, které byly vytvořeny pro moderního člověka, který chce žít s rodinou, přáteli, pracovat, cestovat, tančit a bavit se, můžeš vstoupit do prostoru mezi myšlenkami, do prostoru, kde se vše zastaví. A v něm najdeš léčivé ticho, nerušený klid a opravdové napojení sám na sebe. Jsou to místa, odkud přichází skutečné léčení a nejhlubší uvolnění.


Naučíš se být pánem svých myšlenek a emocí. Pocítíš si své tělo a jako přítele, se kterým rád trávíš čas, ho pozveš do meditace. Užijete si spolu naplňující chvíle nespoutanosti a svobody. OSHO aktivní meditace ti prohloubí citlivost a intuici, otevřou nové dimenze lásky, kreativity a uvolní tvé tělo. Zbav se starých vzorců žití a život se stane radostným a prozářeným.

         “Život je semínkem, láska je květinou a úsměv je její vůní.
A to je umění meditace.” Osho

Nejblizší termíny oznámím včas:-)

PŘIHLÁŠENÍ ZDE


Videa s instrukcemi a hudbou k meditacím

meditace

OSHO Gibberish meditace

Pozvání s instrukcemi k společné meditační technice, která nás zbaví napětí, očistí od potlačených emocí a uvolní přímou cestu do hlubin našeho bytí, kde se nachází ticho, klid a naprosté uvolnění. V prvních 20 minutách Představíme Gibberich techniku a pak se s doprovodným zvukem pustíme rovnou do ní. Užijte si ji a pokud vás osloví a objevíte její sílu, můžete se přidat i na hlubší meditační proces OSHO No-Mind. (viz níže)

VIDEO ZDE

meditace

OSHO Kundalini meditace

Pozvánka k meditační technice, která nám umožňuje objevit odevzdání se, naučit se nechat věci dít a následovat moudrost těla. Pomocí přirozeného třesu nám pomůže obnovit životní vitalitu, rozvolní zatuhlosti a sevření a v hluboce relaxovaném stavu nás nechá vstoupit do hlubin ticha, klidu a čistého býti. Ideální na podvečer, na vysypání celodenního stresu. A pak si užít večer ve svém bytí.

VIDEO ZDE

Nahoru