Akce

 

♥ VEČÍRKY S OSHO A TANTRICKÝMI MEDITACEMI ♥

Pozvi meditaci do svého života a prosvětli své dny radostí a láskyplným stavem vnitřního naplnění.

Pokud prožíváš stres, jsi často v napětí a nevíš kam dřív skočit, tak právě aktivní meditace jsou medicínou, kterou si můžeš aplikovat zcela sám a kdykoli. Meditovat neznamená sedět dlouhé hodiny, odcházet do ústraní a jako mnich čekat až se něco stane. Naopak díky technikám, které byly vytvořeny pro moderního člověka, který chce žít s rodinou, přáteli, pracovat, cestovat, tančit a bavit se, můžeš vstoupit do prostoru mezi myšlenkami, do prostoru, kde se vše zastaví. A v něm najdeš léčivé ticho, nerušený klid a opravdové napojení sám na sebe. Jsou to místa, odkud přichází skutečné léčení a nejhlubší uvolnění.
Naučíš se být pánem svých myšlenek a emocí. Pocítíš si své tělo a jako přítele, se kterým rád trávíš čas, ho pozveš do meditace. Užijete si spolu naplňující chvíle nespoutanosti a svobody. OSHO aktivní meditace ti prohloubí citlivost a intuici, otevřou nové dimenze lásky, kreativity a uvolní tvé tělo. Zbav se starých vzorců žití a život se stane radostným a prozářeným.

         “Život je semínkem, láska je květinou a úsměv je její vůní.
A to je umění meditace.” Osho

27. února 2020                 OTEVÍRÁM SE NOVÉ VIZI

19. března 2020         ROZPOUŠTÍM SVÁ OMEZENÍ

4. dubna 2020     ODVÁŽÍM SE HLOUBĚJI DO MEDITACE

16. dubna 2020    UVOLNÍM SE DO PŘÍTOMNOSTI

20. května 2020                    OBJEVUJI DARY SRDCE

15. června 2020                       POTKÁVÁM SÁM SEBE

27. srpna 2020  MEDITUJI …. AŽ SE ZA BŘICHO POPADÁM

 

PŘIHLÁŠENÍ ZDE

Sandipa miluje meditace, miluje slunce, miluje život… Žila v OSHO meditačních komunitách, zcestovala svět, baví ji tanec a pohyb a užívá si objevování toho, co nikdy neumírá. Ráda sdílí tyto vášně a láká ostatní k nalezení svobody, opravdovosti a vnitřního klidu. Meditace se pro ni stala základním kamenem pro jakoukoli hlubší psychoterapeutickou práci. Propojila tak svou původní profesi psychologa s rozměrem spirituálním a pochopila, že pokud chceme poznat sebe a dosáhnout léčení a změny uvnitř nás, není to možné bez ponoření se do ticha, samoty a hluboké pravdy v nás, do míst odkud přichází skutečné léčení.
Sandipu baví přinášet to, co se naučila v meditačních centrech do každodenního života, zpátky do reality běžných starostí. S vděkem pozoruje svůj posun v přijetí náročných situací s větším klidem, laskavostí a pokorou. Zároveň vnímá mnohem větší uspokojení z jemných maličkostí, plněji prožívá setkávání s lidmi a dívá se s menším strachem ke konci této poutě.

 Detaily k meditačním večerům v Maitree najdete na stránce Maitrea

Nahoru

 

PROBOUZENÍ DO MEDITACE S TANEČNÍ OSLAVOU

“Meditace je most z každodenní mysli do našeho skutečného bytí, které je svobodné od toho, co se děje kolem nás. A právě tam se nachází zdroj naší radosti a lásky, kterou pak snadno budeme vnímat, žít a sdílet v našich vztazích.”

První jarní víkend !!!  Hurá !!! Příroda se probouzí, okna se otevírají a lidé se svlékají ze zimních kabátů. A to je skvělá příležitost probudit i naše vnitřní jaro, otevřít se novým vizím a odložit nepotřebné vrstvy komplikovaného ega. Přichází ideální čas očistných technik a znovunastartování životní energie po období zakuklení a šetření sil. 

A tak vás zvu na víkendový meditační detoxifikační koktejlek, který je namíchán ze samých chutných ingrediencí. A protože každý ví nejlépe, které ingredience potřebuje pro své jarní probuzení, nabízíme hned několik variant. 

Varianta první 🙂 so 9-22, ne 9-17 hod.

Královský elixír je celovíkendový meditační seminář s OSHO oslavou: JARNÍ PROBOUZENÍ DO MEDITACE S TANEČNÍ OSLAVOU, který bude probíhat od sobotního rána do nedělního odpoledne. Tento elixír obsahuje mnoho OSHO pohybových meditačních technik, prastarých tantrických meditací z učení Shivy využívající imaginaci a moudrost těla, mnoho taneční radosti a extáze, nekonečného sdíleného ticha a znovuobjeveného hlubokého uvolnění a odpočinku. 

Varianta druhá 🙂 so 9-17 hod.

Další v nabídce bublajících koktejlů je sobotní meditační den PROBOUZENÍ VNITŘNÍHO JARA, ve kterém nastartujeme hluboce očistné procesy v těle, abychom se napojili na naši vnitřní šťavnatou mízu a nechali ji proudit v těle s novou čerstvostí, radostí, vášní a láskou.

Varianta třetí 🙂 so 18-22 hod.

Kdo si dá sobotně večerní koktejlek TANEČNÍ OSLAVA OSVÍCENÍ, nezaváhá a užije si taneční meditaci spolu s Oshem, který nás učí, že bez oslavy meditace není meditací, že nemáme v sobě rozvíjet jen buddhovskou podstatu, ale že je třeba žít i zorbovskou vášeň a lehkost bytí. Po Večerní meditaci s Oshem v den jeho Osvícení  to roztočíme se Zorbou tak, že i Řekové by koukali. Tanec je tou nejpřirozenější meditací, když se do něho pustíme posilněni tímto elixírem. 

Varianta čtvrtá 🙂 ne 9-17 hod.

A vrcholným koktejlem tohoto jarního víkendu je nedělní celodenní meditační dílna ROZKVÉTÁNÍ DO MEDITACE. Kořeny jsou zapuštěny, sluncem probuzeno, tancem zalito a tak se květ našeho bytí bude moci plně rozvinout a provonět náš svět. Objevíme nevídané krásy sama sebe, tak omamné, že se pučící stromy za námi budou otáčet. Znovuobjevíme svůj střed, místo nevyrušitelného klidu a ticha, otevřeme srdce lásce, která bude sladce vonět a uvidíme svět kolem nás novýma očima, očima nevinného dítěte, toho jemného kvítku v nás. 

“Pokud miluješ květiny, netrhej je. Protože pokud je utrhneš, umřou a přestanou být tím, co miluješ. Tedy pokud miluješ květiny, nech je být. Láska není o vlastnění, láska je o ocenění.“ Osho

Co získáš požitím nabízených lahodných koktejlů?

 • zakousneš se do OSHO meditací pomocí detailních a přesných instrukcí, takže budeš mít velkou jistotu, když je budeš praktikovat sám nebo s přáteli
 • opiješ se tantrickými meditacemi z učení Shivy a předané v Knize Tajemství a získáš instrukce v jejich pokračování
 • potkáš sám sebe jinak než jsi zvyklý – mnohem uvolněnější, bdělejší, čerstvější, hravější, spontánní a radostnější
 • obdržíš mnoho vhledů  nabídnutých Yatrim, který má hluboké zkušenosti s meditací, léčením těla, diagnostikou pomocí Kirlian přístroje a rozšiřováním Vědomí
 • dostaneš doporučení jak pokračovat na cestě léčení a seberozvoje s praktickými radami
 • budeš opečován bezpečnou náručí Sandipy, která zajistí, aby jsi mohl sestoupit hlouběji do meditace a výšeji ve vědomí
 • poznáš, že meditovat je zábavné, objevné a snadné

A co meditace v tobě rozvíjí?

 • lásku k tichu, které občerstvuje a hladí
 • zvýší se ti citlivost, a tím si obohatíš život o nové nepředstavitelné rozměry
 • otevře se ti hlubší dimenze lásky, láska bez podmínek a smluv. Láska je fragrancí meditace.
 • odhalíš v sobě schopnost soucitu, duchovní lásky k Existenci a všeho v ní
 • vyjasní se ti a povyroste inteligence. Ne ta,co obsahuje půjčené vědomosti, ale ta co vidí skutečnost a chápe ji ve všech souvislostech.
 • osvobodíš se od závislostí na druhých lidem či věcem, budeš si užívat samotu, zažiješ její blaženost
 • odhalíš svou jedinečnost, staneš se skutečně individuálním
 • napojíš se na pramen své tvořivosti, který vyšplíchne jako gejzír ukrytý hluboko  v tobě

Koktejly namíchají a naservírují Sandipa a  Yatri.

Prem Yatri má více než 30 let zkušeností meditativního života, sebepoznání a sdílení toho, co se naučil v OSHO meditačních komunitách a během let strávených v přítomnosti Osha. Kombinace Yatriho lásky, celoživotního studia vědomí a mnohaleté hluboké zkušenosti s meditací, kterou miluje sdílet v lehké a hravé atmosféře, umožňuje každému ochutnat stav za myslí, stav skutečného pravého bytí. Profesně je certifikovaným učitelem OSHO meditací a terapeutem Transomatického a Akašického léčení. Více o Yatrim zde 

Meditace na stříbrném tácu připraví a o celý víkend se postará Prem Sandipa, která žila v OSHO meditačních komunitách, zcestovala svět, baví ji tanec a pohyb a užívá si objevování toho, co nikdy neumírá. Ráda sdílí tyto vášně a láká ostatní k nalezení svobody, opravdovosti a vnitřního klidu. S vášní medituje přes 10 let, vede OSHO meditační centrum v Praze a věnuje se výuce meditací a meditativní psychoterapii. Více o Sandipě zde

Koktejlový jarní víkend bude probíhat v anglickém jazyce s překladem do češtiny.

Prostory Studia Loona jsou vybaveny jógovými podložkami, meditativními sedáky, přikrývkami, sprchami a základní kuchyňkou. V místě je možné přespat za 200 Kč ve vlastním spacáku. Studio je snadno přístupné veřejnou dopravou (metro a tram Křižíkova) a nedaleko autobusového nádraží Florenc. 

S sebou si vezmi pohodlné oblečení (i na převlečení), ručník pro osprchování, pásku či šátek přes oči a pro taneční oslavu bílé oblečení. Prosíme tě nepoužívat parfémy, protože v meditaci se nám zjemňuje senzorická citlivost. 

Čaj a filtrovaná voda bude k dispozici, přines si vegetariánské občerstvení a lehký oběd. Dáváme přednost společnému obědu ve studiu, abychom stále podporovali růst meditativní energie. Ráno přijď s prázdným žaludkem, začneme pohybovou meditací. Po ní bude přestávka na snídani z přinesených zásob. 

Kdy: 21. – 22. března 2020 

Místo: Studio Loona, Křižíkova 67, Praha 8 Karlín

PŘIHLÁŠENÍ ZDE

Registrace je platná po vyplnění přihlašovacího formuláře a zaplacení plného kurzovného či zálohy.

 

Nahoru

 MEDITACE OSHO NO-MIND ♥

7 večerů v jednom týdnu s unikátní meditací pro současného člověka
výjimečná příležitost vyprázdnit hlavu od starostí a uvolnění těla od napětí
možnost vstoupit do hlubokého a léčivého klidu v každodenním životě

“ Nedovol minulosti nebo budoucnosti se postavit mezi tebe a realitu. Pokud i jen na pár okamžiků se dostaneš do stavu No-Mind (bez mysli) – to je to, o čem je meditace – pak budeš překvapen: náhle budeš v souladu s Existencí…“  Osho

Intenzivní 7 denní meditativní proces, trvající 2 – 3 hodiny denně v jednom týdnu.
Skvělá příležitost očistit mysl od nánosů každodenního života a tak vstoupit do hlubokého ticha za myslí.

Díky této meditativní terapii vytvořené Oshem pro moderního člověka, můžeme získat zpět tvořivou nevinnost, klid a vnitřní harmonii, která se pak snadno manifestuje v našich vztazích, akcích a našem prožívání.

OSHO No-Mind je jedna z technik, která nám umožňuje osvobodit se od závislosti na potřebě terapeuta, naučí nás stát se svým vlastním terapeutem a pomoci si sám, vlastními sebeléčivými schopnostmi. Je unikátní v tom, že léčení nevychází z mysli, která má tisíce triků, jak nás ošálit, ale naopak mysl odložíme stranou a dostaneme se přímo do zdroje našich překážek na cestě radosti, lásky a opravdovosti.
Je to příležitost vymanit se omezení, která jsme posbírali ve svém vývoji a životem ve společnosti postavené na strachu a moci. Můžeme se tak osvobodit a žít život podle svých přání, potřeb a v souladu se smyslem našeho bytí.

Je to technika vhodná pro každého, kdo pravidelně medituje a chce si svou praxi prohloubit nebo pro koho je meditace nová a chtěl by najít k ní cestu.

Proces je sestaven tak, abychom při něm mohli chodit do práce, starat se o rodinu, žít běžným způsobem života … Pomáhá nám tím přivést vnitřní klid a meditaci do našeho běžného života.

OSHO No-Mind meditativní terapií nás provede Prem Yatri, který před 30 lety potkal Osha a meditace se stala středem jeho života. Po celém světě zprostředkovává meditativní terapie jako OSHO No-Mind a OSHO Mystická Růže.

“Osho chce vytvořit syntézu mezi východem a západem k realizaci Nového Člověka (nový způsob bytí). Terapie je západním příspěvkem a meditace východním. Terapie bez meditace nikdy nekončí. Meditace bez terapie je velmi těžkým úkolem k dosažení. Spolu dohromady vytváří pro člověka podmínky k snadnému a kompletnímu sebepoznání. Osho nám tyto Meditativní terapie představil v roce 1988. V roce 1989 jsem prošel No-Mind a Mystickou růži a hned od prvního momentu mi bylo jasné, že to jsou meditace pro současného člověka. Že tak můžeme zažít hluboké stavy vědomí a bytí během pouhého jednoho až tří týdnů. A navíc je to zažíváno s lehkostí, přirozeností a bez úsilí ve srovnání s námahou tradičních způsobů meditace. Tímto procesem už prošlo od roku 1988 mnoho lidi. Je to bezpečné a může to transformovat tvůj život. Nepropásni svou šanci.” (Yatri)

Více o tomto unikátním procesu vám Yatri představuje v následujícím videu: OSHO No-Mind

A v tomto videu sdílí vlastní zkušenost.

Kdy: 19. – 25. června 2020 od 18:00 do cca 21:00 – 21:30

Místo: Centrum Plující oblaka, Mlýnská 6, Praha 6

PŘIHLÁŠENÍ ZDE


Prem Yatri je sannyásinem od roku 1986. Již 31 let je součástí Osho meditační komunity v indické Puně (Osho International Meditation Resort), kde mnoho let žil po boku osvíceného mistra Osha a po jeho odchodu pokračoval v podílení se na rozvoji centra a zprostředkování meditací veřejnosti z celého světa.

Je mezinárodně certifikovaným facilitátorem Osho meditací, Osho Mystic Rose, No Mind procesu a Who Is In procesu. Tyto meditační pobyty organizuje v Itálii, Indii, USA, Jižní Africe, Mexiku, Švédsku a nyní máme příležitost ho uvítat i v České Republice. Je zkušeným průvodcem v Advanced Kinesiology, Tibetan Pulsing, Hypnosis, Transomatic Dialogue, Past Life Dialogue, Bardo Karmic Dialogue, Dream work. Již 14 let je součástí Oshodontics Academy, kde dokončil 13letý systemický výcvik v Akashic Process, jež prohlubuje meditaci do nejhlubších úrovní. Neustále spolupracuje se Sw. Devageetem, zakladatelem akademie, dlouholetým žákem a osobním dentistou Osha. Je zakladatelem Kirlian Energy Analysis a spolutvůrcem KIONu, přesného diagnostického přístroje, který odhaluje změny v procesu léčení.

Prem Yatri má dar šířit radost a nadšení pro meditaci, neúnavně podporuje lidi kolem sebe ve vnitřní práci, propojování se s naší pravou skutečností a znovuobjevení naší přirozené harmonie. Přátelé ho oceňují za jeho poctivost, odvahu a nekompromisnost. A především přátelskost, humor, velké milující srdce a ochotu pomoci na cestě meditace.

Všechny aktuální akce, které vedu nebo připravuji spolu s jinými lektory, naleznete na OSHO Love Praha Ha Ha

Nahoru

 

 

♥ Neuvěřitelná Indie s OSHO meditacemi 

aneb

Cesta za poznáním sebe

Indie je místem, kde se meditace rodí a kde čisté bytí stačí k radosti a naplnění. Je to země všech vůní, chutí a barev, nezapomenutelných zážitků a neobvyklých setkání. Oprávněně nese přívlastek INCREDIBLE India – Neuvěřitelná Indie. Lze tam zažít to, co nikde jinde. Je domovem nespočetných duchovních škol a mistrů a celý svět obdarovává moudrostmi prověřenými tisíciletími. Indie je v dnešním době pestrou směsí starých tradic a pokladů a nových, supermoderních trendů a technologií. Je okouzlující to všechno pozorovat a zažívat. Pojeďme tedy společně objevovat krásy rozmanité Indie, smočit se ve světě jiného rytmu, tempa i priorit a propojit to s návštěvami meditačních center, kam přijíždějí lidé z celého světa a kde meditace je hrou, radostí, sdílením a bytím v krásnu.

Kdy: leden – únor 2021

Co nás čeká:

 • Navštívíme jedno z nejkrásnějších meditačních center světa rozkládající se na 40 akrech zenově tropických zahrad: OSHO meditační resort v Puně.
 • Po relaxaci v Puně pojedeme k největším chrámovým skalním komplexům světa Elloře a Ajantě.
 • Odpočineme si a načerpáme sílu sluncem, vánkem a plaváním v čistém moři na nekonečných plážích Goa.
 • Na Goa se budeme koupat, slunit a meditovat, jíst a …. 🙂
 • Před návratem domů navštívíme koloniální a bohatou Bombaj.

A ještě více….

Na našem výletě za hranice všednosti se naučíme připravit indické jídlo na kurzu vaření, prohlédneme si a třeba i koupíme krásné sbírky kamenů a šperků, užijeme si skvělou atmosféru v indickém kině při sledování bollywoodského filmu, nenecháme si ujít relaxační ayurvédskou masáž a uvidíme, jak se pěstuje a sklízí orientální koření na rodinné plantáži.
Během celého pobytu se budeme učit rozmanité meditační techniky, využívat pokladnice, kterou nám předal nadčasový Osho. Představíme si meditace pohybové, využívající moudrost těla, meditace tantrické, pracující s vizualizací a meditace vycházející z různých duchovních tradic, převážně buddhistické, zenové a sufijské. Po celou dobu budeme sdílet své zážitky, pochyby či vhledy, které zažijeme v meditacích i mimo ně.
Poznávání sebe skrze meditaci je nekonečné dobrodružství, které nám bezprostředně přináší své plody. Mění se vztah k nám samotným, k blízkým i vzdálenějším lidem, odhalují se nám nové rozměry života a snadněji se nesou životní překážky. Učí nás zvládat své emoce, nebrat si věci osobně a radovat se ze zázraků každodenního života. Bytí ve světě se stává živější a smysluplnější.

PŘIHLÁŠENÍ ZDE

Indií i meditacemi vás provede Sandipa, která Indii vnímá jako jeden ze svých domovů, kde se cítí úplně svobodná. Ráda se tam opakovaně vrací už od roku 2004, kdy tam poprvé prožila 6 měsíců. Jezdí tam za poznáním jiného způsobu bytí, učit se totálnímu přijetí, velkému respektu a hravosti i v extrémním chvílích. Potkala tam svého duchovního mistra, od kterého se naučila se mít ráda, poznala přitažlivost meditace a vzrušení ze sebepoznávání. Po létech poznávání prostřednictvím studia a práce v psychologii a psychoterapii, cestováním po celém světě, žitím v různých kulturách poznala, že meditace je její cestou k naplnění. Naplnění a vyprázdnění zároveň. Věnuje se meditační praxi přibližně 11 let, poslední dva roky meditace vede a sdílí s druhými, spolupodílí se na organizaci meditačního centra v Praze www.oshopraha.cz. Průvodcuje cesty do Asie a cyklozájezdy do Itálie. Věnuje se krizové psychologické intervenci a individuální psychoterapii. Miluje pohyb v přírodě, svobodný tanec a zažívání ticha s druhými lidmi.
Velmi ráda vás zve na cestu poznáním světa i sebe.

Cesta je určena pro komorní skupinku 6-10 osob.

 

 Meditační a léčivé cesty do Indie připravuji ve spolupráci s cestovní kanceláří a tak více na její stránce CK Mandala

Nahoru

 

 

Nahoru