Akce

 

♥ Večírky s OSHO a tantrickými meditacemi v Maitrea♥

Pozvi meditaci do svého života a prosvětli své dny radostí a láskyplným stavem vnitřního naplnění.

Pokud prožíváš stres, jsi často v napětí a nevíš kam dřív skočit, tak právě aktivní meditace jsou medicínou, kterou si můžeš aplikovat zcela sám a kdykoli. Meditovat neznamená sedět dlouhé hodiny, odcházet do ústraní a jako mnich čekat až se něco stane. Naopak díky technikám, které byly vytvořeny pro moderního člověka, který chce žít s rodinou, přáteli, pracovat, cestovat, tančit a bavit se, můžeš vstoupit do prostoru mezi myšlenkami, do prostoru, kde se vše zastaví. A v něm najdeš léčivé ticho, nerušený klid a opravdové napojení sám na sebe. Jsou to místa, odkud přichází skutečné léčení a nejhlubší uvolnění.
Naučíš se být pánem svých myšlenek a emocí. Pocítíš si své tělo a jako přítele, se kterým rád trávíš čas, ho pozveš do meditace. Užijete si spolu naplňující chvíle nespoutanosti a svobody. OSHO aktivní meditace ti prohloubí citlivost a intuici, otevřou nové dimenze lásky, kreativity a uvolní tvé tělo. Zbav se starých vzorců žití a život se stane radostným a prozářeným.

         “Život je semínkem, láska je květinou a úsměv je její vůní.
A to je umění meditace.” Osho

4. prosince 2019  Umím se zastavit

18. prosince 2019  Odkládám nepotřebné

PŘIHLÁŠENÍ ZDE

Sandipa miluje meditace, miluje slunce, miluje život… Žila v OSHO meditačních komunitách, zcestovala svět, baví ji tanec a pohyb a užívá si objevování toho, co nikdy neumírá. Ráda sdílí tyto vášně a láká ostatní k nalezení svobody, opravdovosti a vnitřního klidu. Meditace se pro ni stala základním kamenem pro jakoukoli hlubší psychoterapeutickou práci. Propojila tak svou původní profesi psychologa s rozměrem spirituálním a pochopila, že pokud chceme poznat sebe a dosáhnout léčení a změny uvnitř nás, není to možné bez ponoření se do ticha, samoty a hluboké pravdy v nás, do míst odkud přichází skutečné léčení.
Sandipu baví přinášet to, co se naučila v meditačních centrech do každodenního života, zpátky do reality běžných starostí. S vděkem pozoruje svůj posun v přijetí náročných situací s větším klidem, laskavostí a pokorou. Zároveň vnímá mnohem větší uspokojení z jemných maličkostí, plněji prožívá setkávání s lidmi a dívá se s menším strachem ke konci této poutě.

 Detaily k meditačním večerům v Maitree najdete na stránce Maitrea

Nahoru

 

 Harmonie těla mysli 

Meditací ke zdraví

Meditační dílna se Sandipou a Yatrim

“Tělo je viditelná duše a duše je neviditelné tělo. Tělo a duše od sebe nejsou odděleny, jsou navzájem propojeny, jsou částí jednoho celku. Přijímejte své tělo, milujete své tělo, važte si svého těla, buďte mu vděčni.” Osho

Meditace je most z každodenní mysli do našeho skutečného bytí, které je svobodné a nezávislé od toho, co se děje kolem nás nebo čemu se věnují naše myšlenky. Meditace je bytí v harmonii, v celistvosti a zdraví. Většina našich bolestí, konfliktů vzniká právě z rozporu mezi tělem a myslí, kdy jedno nás táhne na opačnou stranu než to druhé. Abychom rozuměli sami sobě a žili v souladu s okolním světem, je potřebné se naučit poslouchat a rozumět svému tělu, být k němu citliví a chápat jeho signály. A také rozeznat, kdy se necháme ovládnout myslí, a kdy přestaneme naslouchat moudrosti těla. 

V této intenzivní meditační dílně navážeme kontakt se svým tělem, jeho schopností vnímat, dýchat a hýbat se, s jeho citlivostí. To nám umožní vstoupit do prostoru, kde myšlenky ztrácejí svou dominanci, kde se zcela můžeme oddat klidu a hluboké relaxaci, abychom odkryli nevyčerpatelný pramen životní energie, radosti a lásky. A tato znovuobjevená životní vitalita, lehkost a radostnost bude proudit i v našich vztazích, projevovat se v kreativní tvorbě a podporovat fyzickou odolnosti. 

V semináři si osvojíme OSHO aktivní meditační techniky, které Osho vytvořil pro člověka 21. století. Tantrické techniky představené v knize Book of Secrets (Kniha tajemství), slouží k upevnění a rozšíření vědomí. Jedná se o prastaré meditace, které mají schopnost transformovat život. Všechny techniky budou podrobně vysvětleny tak, abychom v nich mohli pokračovat i doma individuálně či s přáteli.

V dopoledních hodinách budeme uvolňovat fyzické a emocionální napětí nastřádané v každodenním životě. Odložíme ztuhlost, únavu, vztek, strach, bezradnost, smutek, závist… Očištění od tíživých emocí nám umožní zažít hluboké uvolnění a klid. Následně tento prostor našeho vnitřního klidu prozkoumáme a odhalíme bloky, které nám k němu cestu zavírají a prostřednictvím tance a sdílení vstoupíme do radosti, smíchu a lásky. Vedené tantrické meditace budou prohlubovat a upevňovat přirozený milující stav v tiché dimenzi našeho bytí

Hostem této meditační dílny bude Prem Yatri, který se věnuje meditaci více než 35 let. Kombinace Yatriho zkušenosti mnohaletých pobytů s v OSHO meditačních komunitách a let strávených v přítomnosti Osha, vášně pro studium vědomí a nepřetržitá meditační praxe je vždy velkým obohacením pro začínající i zkušené meditující. Je to skvělá příležitost dozvědět se a naučit se o meditaci ještě více. Více o Yatrim níže v akci OSHO No Mind.

Na meditaci se připravíme pohybem, tancem, proto si vezměte pohodlné oblečení a dostatek tekutin. Přijďte s lehkým žaludkem, ať se vám snadněji medituje.

Kdy: 15. prosince 2019 od 9 do 18 hod.

Kde: Maitrea, Týnská ulička 6, Praha 1

PŘIHLÁŠENÍ ZDE

Nahoru

 OSHO MEDITAČNÍ SILVESTR A NOVÝ ROK

 

Sandipa, Yatri a přátele vás zvou na silvestrovskou a Novoroční meditační jízdu.

Jízdu vlakem, který se jmenuje OSHO Love Praha Ha Ha Express, který má mnoho vagónů plných meditací, radostného tance a společného bytí v tichu. Budeme se volně vagónky procházet, dívat se na sebe i na svět kolem nás z různých okének a užívat si cestu, aniž bychom tušili, kam nás Express doveze.

Během Express jízdy silvestrovským odpolednem, večerem a Novoročním dopolednem roztočíme kola tance, pohybu a nezávazného sdílení a přibrzdíme v zastávkách meditačního očistného ticha spočinutí, abychom mohli zase přidat pod kotel a plnou parou se rozjet za dalším dobrodružstvím.

Silvestrovské odpoledne zahájíme sufijskou technikou Gibberish, která nás vtáhne do nezadržitelného smíchu. Bude to zároveň ochutnávkou skvělé  7 večerní meditace OSHO No-Mind, kterou pro vás chystáme na začátek nového roku.

Gibberish je mocnou technikou, který očistí naši mysl a pomůže nám najít cestu za ní. A tak budeme připraveni na další jízdu, tentokrát tantrickou meditací z Knihy Tajemství, která nám otevře srdce k lásce k sobě a k druhým.

Před večeří se protančíme do meditace OSHO Večerní setkání, speciální techniky, která nás naučí naslouchat a všimnout si toho, kdo naslouchá. 

Poslední den roku 2019 uctíme dobrým vegetariánským jídlem, které si přineseme, nabídneme přátelům a společně ochutnáme. Představíme OSHO Praha Ha Ha, pozveme vás do meditačních center, která milujeme a rádi poznáme vás a vaše vášně 🙂

Užijeme si hojnosti dobrot, ale nenecháme se unavit trávením, ale naopak ho podpoříme další skvělou meditací Tancem sedmi čaker

Express vlakem se jako po másle přesuneme ze starého roku do nového v půlnoční tantrické meditací. Bude to příležitost napojit se sami na sebe a rozpoznat, co už v novém roce nepotřebujeme a čemu se naopak otevřeme. 

A pak už jen hurááááááááááááááá do nových začátků s taneční muzikou, živostí našich těl a vášní pro radost a život. Zábava, tanec, sdílení nemusí mít konce. Můžeme hýřit a vířit do rána, a pak si ustlat v Yoga Shala.

Nové ráno Nového roku 2020 přivítáme radostnou OSHO Dynamickou meditací.

Po společné snídani z dobrot, které budou k dispozici, nás Express vlak zaveze do vzdálených kopců Himalájí, mezi Tibeťany, kde se necháme vtáhnout kosmickým zvukem pomocí meditace OSHO Nadabrahma. A pak už jen sestoupíme z kopců tanečním krokem zpět mezi moudré indické bohy a připojíme se k jejich meditaci OSHO Nataraj.

A po takové Express jízdě z nás budou zkušení cestovatelé – Buddhové, kteří budou připraveni na mnoho dalších meditačních dobrodružství.

Odpoledne poděkujeme hostitelce centru Yoga Shala a kdo bude chtít, může se přidat ke společné meditativní procházce pražskými parky

Vše zajišťují a meditacemi provádějí:

Sandipa – 12 let meditující

Yatri  – 33 let meditující

a OSHO Love Praha Ha Ha – 3 roky skotačící

 

Program:

Úterý 31.12.

14:00 otevření dveří a přivítání přátel v Yoga Shala

14:30 – 16:00 Meditace gibberish a smíchu

16:30 – 18:00 Tantrická meditace

18:30 – 20:15 Meditace Večerní setkání 

hostina, sdílení, představení OSHO meditačních center ve světě 

21:50 – 23:00 Stop taneční meditace 7 čaker

23:15 – 00:15 Půlnoční tantrická meditace

 

Středa 1.1.

Popůlnoční zábava: hudba, tanec, přátelství, radost…

08:45 – 10:00 OSHO Dynamická meditace

snídaně

10:30 – 11:30 OSHO Nadabrahma

12:00 – 13:00 OSHO Nataraj meditace

oběd

14:00 rozloučení se s Yoga Shalou

Poté se můžete připojit k odpolední meditační procházce pražskými parky.

 

Další podrobnosti:

Akce je bez alkoholu i jiných omamných látek. V Yoga Shala je i jednoduchá kuchyňka, sprchy a šatny. Přineseme si vegetariánské občerstvení ke sdílení s ostatními meditujícími (večeře, snídaně a oběd), pohodlné oblečení pro pohyb, i k převlečení. Doporučujeme mít bílé oblečení na meditaci Večerní setkání. Bude se také hodit šátek či páska přes oči a ručník. Možné přespání na místě ve vlastních spacákách. Jógové karimatky a deky jsou k dispozici.

Cena 1500 Kč do 1.12. 2019, poté 1700 Kč.

Cena pro dva: 2600 Kč do 1.12., poté 3000 Kč.

Zahrnuje program s podrobnými instrukcemi, přespání v Yoga Shala, nápoje – filtrovaná voda, čaje, ovoce a veškeré informace o meditacích, které umíme předat 🙂

PŘIHLÁŠENÍ ZDE

Přihlášení je platné po zaslání kurzovného. Místa jsou omezená velikostí prostoru, proto neváhejte a přidejte se včas.

Těšíme se na vás

Nahoru

 

 Meditace OSHO No-Mind ♥

7 večerů v jednom týdnu s unikátní meditací pro současného člověka
výjimečná příležitost vyprázdnit hlavu od starostí a uvolnění těla od napětí
možnost vstoupit do hlubokého a léčivého klidu v každodenním životě

“ Nedovol minulosti nebo budoucnosti se postavit mezi tebe a realitu. Pokud i jen na pár okamžiků se dostaneš do stavu No-Mind (bez mysli) – to je to, o čem je meditace – pak budeš překvapen: náhle budeš v souladu s Existencí…“  Osho

Intenzivní 7 denní meditativní proces, trvající 2 – 3 hodiny denně v jednom týdnu.
Skvělá příležitost očistit mysl od nánosů každodenního života a tak vstoupit do hlubokého ticha za myslí.

Díky této meditativní terapii vytvořené Oshem pro moderního člověka, můžeme získat zpět tvořivou nevinnost, klid a vnitřní harmonii, která se pak snadno manifestuje v našich vztazích, akcích a našem prožívání.

OSHO No-Mind je jedna z technik, která nám umožňuje osvobodit se od závislosti na potřebě terapeuta, naučí nás stát se svým vlastním terapeutem a pomoci si sám, vlastními sebeléčivými schopnostmi. Je unikátní v tom, že léčení nevychází z mysli, která má tisíce triků, jak nás ošálit, ale naopak mysl odložíme stranou a dostaneme se přímo do zdroje našich překážek na cestě radosti, lásky a opravdovosti.
Je to příležitost vymanit se omezení, která jsme posbírali ve svém vývoji a životem ve společnosti postavené na strachu a moci. Můžeme se tak osvobodit a žít život podle svých přání, potřeb a v souladu se smyslem našeho bytí.

Je to technika vhodná pro každého, kdo pravidelně medituje a chce si svou praxi prohloubit nebo pro koho je meditace nová a chtěl by najít k ní cestu.

Proces je sestaven tak, abychom při něm mohli chodit do práce, starat se o rodinu, žít běžným způsobem života … Pomáhá nám tím přivést vnitřní klid a meditaci do našeho běžného života.

OSHO No-Mind meditativní terapií nás provede Prem Yatri, který před 30 lety potkal Osha a meditace se stala středem jeho života. Po celém světě zprostředkovává meditativní terapie jako OSHO No-Mind a OSHO Mystická Růže.

“Osho chce vytvořit syntézu mezi východem a západem k realizaci Nového Člověka (nový způsob bytí). Terapie je západním příspěvkem a meditace východním. Terapie bez meditace nikdy nekončí. Meditace bez terapie je velmi těžkým úkolem k dosažení. Spolu dohromady vytváří pro člověka podmínky k snadnému a kompletnímu sebepoznání. Osho nám tyto Meditativní terapie představil v roce 1988. V roce 1989 jsem prošel No-Mind a Mystickou růži a hned od prvního momentu mi bylo jasné, že to jsou meditace pro současného člověka. Že tak můžeme zažít hluboké stavy vědomí a bytí během pouhého jednoho až tří týdnů. A navíc je to zažíváno s lehkostí, přirozeností a bez úsilí ve srovnání s námahou tradičních způsobů meditace. Tímto procesem už prošlo od roku 1988 mnoho lidi. Je to bezpečné a může to transformovat tvůj život. Nepropásni svou šanci.” (Yatri)

Více o tomto unikátním procesu vám Yatri představuje v následujícím videu: OSHO No-Mind

A v tomto videu sdílí vlastní zkušenost.

Kdy: 5. – 11. leden 2020 od 18:00 do cca 21:00 – 21:30

Místo: Centrum Plující oblaka, Mlýnská 6, Praha 6

PŘIHLÁŠENÍ ZDE


Prem Yatri je sannyásinem od roku 1986. Již 31 let je součástí Osho meditační komunity v indické Puně (Osho International Meditation Resort), kde mnoho let žil po boku osvíceného mistra Osha a po jeho odchodu pokračoval v podílení se na rozvoji centra a zprostředkování meditací veřejnosti z celého světa.

Je mezinárodně certifikovaným facilitátorem Osho meditací, Osho Mystic Rose, No Mind procesu a Who Is In procesu. Tyto meditační pobyty organizuje v Itálii, Indii, USA, Jižní Africe, Mexiku, Švédsku a nyní máme příležitost ho uvítat i v České Republice. Je zkušeným průvodcem v Advanced Kinesiology, Tibetan Pulsing, Hypnosis, Transomatic Dialogue, Past Life Dialogue, Bardo Karmic Dialogue, Dream work. Již 14 let je součástí Oshodontics Academy, kde dokončil 13letý systemický výcvik v Akashic Process, jež prohlubuje meditaci do nejhlubších úrovní. Neustále spolupracuje se Sw. Devageetem, zakladatelem akademie, dlouholetým žákem a osobním dentistou Osha. Je zakladatelem Kirlian Energy Analysis a spolutvůrcem KIONu, přesného diagnostického přístroje, který odhaluje změny v procesu léčení.

Prem Yatri má dar šířit radost a nadšení pro meditaci, neúnavně podporuje lidi kolem sebe ve vnitřní práci, propojování se s naší pravou skutečností a znovuobjevení naší přirozené harmonie. Přátelé ho oceňují za jeho poctivost, odvahu a nekompromisnost. A především přátelskost, humor, velké milující srdce a ochotu pomoci na cestě meditace.

Všechny aktuální akce, které vedu nebo připravuji spolu s jinými lektory, naleznete na OSHO Love Praha Ha Ha

Nahoru

 

 

♥ Neuvěřitelná Indie s OSHO meditacemi 

aneb

Cesta za poznáním sebe

Indie je místem, kde se meditace rodí a kde čisté bytí stačí k radosti a naplnění. Je to země všech vůní, chutí a barev, nezapomenutelných zážitků a neobvyklých setkání. Oprávněně nese přívlastek INCREDIBLE India – Neuvěřitelná Indie. Lze tam zažít to, co nikde jinde. Je domovem nespočetných duchovních škol a mistrů a celý svět obdarovává moudrostmi prověřenými tisíciletími. Indie je v dnešním době pestrou směsí starých tradic a pokladů a nových, supermoderních trendů a technologií. Je okouzlující to všechno pozorovat a zažívat. Pojeďme tedy společně objevovat krásy rozmanité Indie, smočit se ve světě jiného rytmu, tempa i priorit a propojit to s návštěvami meditačních center, kam přijíždějí lidé z celého světa a kde meditace je hrou, radostí, sdílením a bytím v krásnu.

Kdy: 23. leden – 6.únor 2020

Co nás čeká:

  • Navštívíme jedno z nejkrásnějších meditačních center světa rozkládající se na 40 akrech zenově tropických zahrad: OSHO meditační resort v Puně.
  • Po relaxaci v Puně pojedeme k největším chrámovým skalním komplexům světa Elloře a Ajantě.
  • Odpočineme si a načerpáme sílu sluncem, vánkem a plaváním v čistém moři na nekonečných plážích Goa.
  • Na Goa se budeme koupat, slunit a meditovat, jíst a …. 🙂
  • Před návratem domů navštívíme koloniální a bohatou Bombaj.

A ještě více….

Na našem výletě za hranice všednosti se naučíme připravit indické jídlo na kurzu vaření, prohlédneme si a třeba i koupíme krásné sbírky kamenů a šperků, užijeme si skvělou atmosféru v indickém kině při sledování bollywoodského filmu, nenecháme si ujít relaxační ayurvédskou masáž a uvidíme, jak se pěstuje a sklízí orientální koření na rodinné plantáži.
Během celého pobytu se budeme učit rozmanité meditační techniky, využívat pokladnice, kterou nám předal nadčasový Osho. Představíme si meditace pohybové, využívající moudrost těla, meditace tantrické, pracující s vizualizací a meditace vycházející z různých duchovních tradic, převážně buddhistické, zenové a sufijské. Po celou dobu budeme sdílet své zážitky, pochyby či vhledy, které zažijeme v meditacích i mimo ně.
Poznávání sebe skrze meditaci je nekonečné dobrodružství, které nám bezprostředně přináší své plody. Mění se vztah k nám samotným, k blízkým i vzdálenějším lidem, odhalují se nám nové rozměry života a snadněji se nesou životní překážky. Učí nás zvládat své emoce, nebrat si věci osobně a radovat se ze zázraků každodenního života. Bytí ve světě se stává živější a smysluplnější.

Indií i meditacemi vás provede Sandipa, která Indii vnímá jako jeden ze svých domovů, kde se cítí úplně svobodná. Ráda se tam opakovaně vrací už od roku 2004, kdy tam poprvé prožila 6 měsíců. Jezdí tam za poznáním jiného způsobu bytí, učit se totálnímu přijetí, velkému respektu a hravosti i v extrémním chvílích. Potkala tam svého duchovního mistra, od kterého se naučila se mít ráda, poznala přitažlivost meditace a vzrušení ze sebepoznávání. Po létech poznávání prostřednictvím studia a práce v psychologii a psychoterapii, cestováním po celém světě, žitím v různých kulturách poznala, že meditace je její cestou k naplnění. Naplnění a vyprázdnění zároveň. Věnuje se meditační praxi přibližně 11 let, poslední dva roky meditace vede a sdílí s druhými, spolupodílí se na organizaci meditačního centra v Praze www.oshopraha.cz. Průvodcuje cesty do Asie a cyklozájezdy do Itálie. Věnuje se krizové psychologické intervenci a individuální psychoterapii. Miluje pohyb v přírodě, svobodný tanec a zažívání ticha s druhými lidmi.
Velmi ráda vás zve na cestu poznáním světa i sebe.

Cesta je určena pro komorní skupinku 6-10 osob.

 

 Meditační a léčivé cesty do Indie připravuji ve spolupráci s cestovní kanceláří a tak více na její stránce CK Mandala

Nahoru

 

 
Akce minulé

♥ Odkládám nepotřebné ♥

Žít v radosti a s lehkosti

Zážitkový večer s neobvyklou meditací “Gibberish” a oblíbenou Kundalini.

Vyzkoušíte si, že meditovat není seriózní záležitost, ale naopak je to snadné a zábavné. Naučíte se techniku, kterou můžete praktikovat ve svém každodenním životě a která vás osvobodí od urputných myšlenek a obtěžujících emocí. Což vám dovolí vstoupit do prostoru, kde zažijete hlubokou relaxaci a osvěžující ticho. Načerpáte nové síly a dny se vám prosvětlí.

Meditace „Gibberish“ je ideální před koncem roku, abychom odložili vše, co už si do nového roku nechceme s sebou brát. Ale zároveň může být každodenní “duševní sprchou”, která nás osvěží jako chladná sprcha v horkém létě.

Když se vám meditace, která vás provede do prostoru za myslí, bude líbit, dostanete pozvání na její intenzivnější formu, která bude následovat v příštích týdnech. OSHO No Mind

Druhá část večera bude věnována OSHO Kundalini meditaci, jedné z nejoblíbenějších technik, která nás tancem a jemným pohybem přivede do ticha a vnitřní naplňující radosti.

Na meditaci se připravíme pohybem, tancem, proto si vezměte pohodlné oblečení a dostatek tekutin. Bude se hodit i šátek přes oči.

Meditací provede Prem Yatri a Sandipa

Kde: Maitrea, Týnská ulička 6, Praha 1

Více info: Sandipa 775 696 361 nebo sandiketa@gmail.com

Těšíme se Yatri, Sandipa  a OSHO Love Praha Ha Ha

Nahoru

 

 Od medikace k meditaci: Transomatické léčení a OSHO meditace 

Slova medikace a meditace mají stejný kořen MED, který znamená “učinit vhodná opatření”. Medikace pečují o tělo a meditace o ducha a mysl. Tělo a mysl jsou dva aspekty celistvosti. Fungují spolu jako jeden systém tělo-mysl. Osho říká, že tělo je fyzická mysl a mysl je jemná část těla. Péče o mysl pomocí meditace se odrazí v těle jako stav pohody. V součastnosti už existuje mnoho studií, které dokazují pozitivní efekt meditace na tělo. Být zdravý a celistvý znamená to samé. Meditací zvyšujeme naši schopnost uvědomování a citlivost, a proto můžeme jednodušeji rozpoznat, jak naše tělo onemocní. A jak říká Osho: Meditace je léčení zevnitř ven a medikace přichází zvnějšku.

V tomto víkendovém semináři “ Od medikace k meditaci” si vyzkoušíme Oshův vědecký přístup k meditaci a poznáme léčení pomocí Transomatického dialogu vytvořeného Oshovým žákem Devageetem.

Transomatický dialog nám vyjasní jak fyzické a mentální zdraví je výsledkem bytí v souladu s naší opravdovostí a jak meditativní stav podporuje naše vědomí – ten pravý nástroj léčení. Transomatický dialog používá Transomatický trans (stav hlubokého a vědomého uvědomování), který nám zvýší úroveň vědomí, což nám umožní vstoupit hlouběji do nevědomí a objevit kořeny našich nemocí, jejich počátku. Rozpoznání příčin nemocí je vždy život proměňující situace. Začneme se na život a vše dívat novýma očima. Hlubší a větší porozumnění nám umožní odhalit naše skutečné možnosti. Léčení je projevem lásky a odkrytí pramene naší lásky uvnitř nás přichází jako dar meditace. Transomatický dialog se zrodil z meditace a nabízí nám snazší cestu “od medikace k meditaci”.

První den se také naučíme jak uvolnit negativní emoce a jak se vědomě znovu napojit s naším přirozeným ale doposud skrytým pramenem lásky. OSHO meditace a tantrické meditace nám umožní, aby naše energie opět plynula a rostla a ukázala nám více jasnosti a dopřála nám více pohody. Druhý den nám pak tato jasnost dovolí vstoupit do efektivní zenové techniky sebe-dotazování Who is in (Kdo je uvnitř). Během celého víkendu bude praktikovat vědomý tanec, který nám pomůže lépe cítit své tělo a prohloubí nám citlivost k našim pocitům a emocím. A to nám připraví půdu pro propojení se s naší radostí, hravostía spontaneitou. Meditace se tak stane oslavou.

Naše životní energie a naše možnosti jsou blokovány potlačenými emocemi a starými přesvědčeními v úplném základu naší osobnostní struktury. Abychom se naučili meditaci, je potřeba otevřít dveře naším úzkostem, starostem, strachu, pocitům viny, studu, které byly vytvořeny naší myslí. Tyto emoce zatlačujeme do kouta tím, že od nich odvádíme pozornost sledováním televize, požíváním alkoholu, vyhledáváním společenských kontaktů, užíváním psychofarmak, ulpíváním na internetu a socálních sítích, nadužívání jídla, sexu atd. A protože pozornost je formou lásky, stáváme se tak více závislými na vněších podnětech a více a více prázdnějšími uvnitř nás samotných. Vešketá naše energie nám uniká ven.

Meditace je cestou dovnitř. Tím, že začneme otevírat dveře dovnitř, začínáme si věnovat pozornost a péči sobě. Ale jak vstupujeme dovnitř, první vrstvu, na kterou narazíme, jsou potlačené, nechtěné emoce. Starodávné meditační techniky byly v minulosti vytvořeny pro lidi, kteří nebyly zavaleni informacemi a nežili ve stresu, ve kterém žijeme nyní my. Ale OSHO aktivní meditace, které byly ušity na současného člověka, nám umožňují uvolnit všechny negativní emoce, které leží na povrchu jako poklice, jenž utěsňuje pramen naší životní energie, lásky a jasnosti.

Meditace nám nejdříve poskytne uvolnění, stav pohody a klidu. Pak nás vezme ještě hlouběji, kde rozpoznáme, že naše Vědomí je hlubší než naše mysl. Meditace nám odhalí naše skryté poklady, které nám ukáží, že jsme víc než, co jsme si o sobě mysleli. Probudí v nás vyšší realitu a otevře nám možnosti, které jako lidské bytosti máme. Vstoupit do meditace znamená žít život ve své plné bohatosti.

Meditace je skutečným nástrojem k transformaci života člověka na planetě Země. Je třeba začít u sebe, nečekat, že něco zvnějšku to pro nás udělá. Být zralý znamená pochopit, že když nevytvořím “nebe na zemi“ uvnitř sebe, že ho nemohu očekávat od nikoho a ničeho zvnějšku.

A když necháme prostoupit náš každodenní život meditací, dokonalost existence a života se nám okamžitě odhalí. Každý okamžik, každý dech, každý tlukot srdce se stane svátkem a oslavou. A už budeme vědět, jak se napojit na krásu našeho bytí, rozpoznáme naše neomezené možnosti a budeme zažívat vděk k životu. A to je jedinná pravá možnost jak sdílet lásku s ostatními. A to je teprve začátek…

Co v semináři získáš:
*naučíš se OSHO meditace pomocí detailních a přesných instrukcí, takže budeš mít velkou jistotu, když je budeš praktikovat sám nebo s přáteli
*zažiješ Tantrické meditace z Knihy tajemství a získáš instrukce v jejich pokračování
*potkáš se s Trasomatickým lečením, které budeš mít možnost plně podstoupit v individuálním sezení s Yatrim nebo Sandipou po semináři
*hlubší pochopení příčin onemocnění, emočních traumat a poznáš způsob jak se léčit
*zažiješ sám sebe jinak než jsi zvyklý – mnohem uvolněnějším způsobem, bdělejší, čerstvější, hravější, spontánní a radostnější
*mnoho vhledů nabídnutých Yatrim, který má hluboké zkušenosti s meditací, léčením těla, diagnostikou pomocí Kirlian přístroje a růstem Vědomí
*doporučení jak pokračovat na cestě léčení a seberozvoje s praktickými doporučeními a radami
*poznáš legraci v objevování a sdílení, meditaci a pohodě bytí

Seminář vede Prem Yatri, který má více než 30 let zkušenosti meditativního života, jenž se učil mnohým terapeutickým technikám a je certifikovaným učitelem OSHO meditací a terapeutem Transomatického a Akašického léčení.

Pro více informací volej Sandipu +420 775 696 361 nebo jí napiš na sandiketa@gmail.com

Čas: 16. – 17. března 2019

Sobota i neděle: 9:00 – 18:00. Oba dny jsi zván na OSHO Večerní meditaci od 18:20 do 20:30, na kterou doporučujeme si přinést bílé oblečení.

Seminář bude probíhat v anglickém jazyce s překladem do češtiny.

Prostory semináře jsou vybaveny jógovými podložkami, meditativními sedáky, přikrývkami, sprchami a základní kuchyňkou. V místě je možné přespat ve vlastním spacáku. Je to velmi lehce přístupné veřejnou dopravou (metro Florenc nebo Křižíkova) a v blízkosti autobusového nádraží Florenc.

S sebou si vezmi pohodlné oblečení (i na převlečení), ručník pro možnost osprchování, pásku či šátek přes oči, láhev na vodu, zápisník a tužku na poznámky a upředňostňuješ-li i vlastní meditativní sedák a přikrývku. Prosíme tě nepoužívat parfémy, protože v meditaci se nám zjemňuje senzorická citlivost. Bílé oblečení pro Večení meditaci, které pomůže vytvořit jednotné energetické meditativní pole.

Čaj a filtrovaná voda bude k dispozici, přines si vegetariánské občerstvení a lehký oběd. Dáváme přednost společnému obědu na místě, abychom stále podporovali růst meditativní energie. Ráno přijď s prázdným žaludkem, začneme pohybovou meditací.

Nahoru

 

♥ Tanec – Láska – Meditace ♥

Osho aktivní a tantrické meditace

Intenzivní meditační víkend, kde pomocí OSHO aktivních a tantrických meditací skrze tělo, dech, pohyb dosáhneme vnitřního klidu a objevíme nevyčerpatelný zdroj radosti a lásky. Skvělá příležitost před koncem roku odložit nepotřebné a udělat prostor pro pozvání nového.

Meditace je most z každodenní mysli do našeho skutečného bytí, které je svobodné od toho, co se děje kolem nás. A právě tam se nachází zdroj naší radosti a lásky, kterou pak snadno budeme vnímat, žít a sdílet v našich vztazích.

Máme možnost vyzkoušet a naučit se nové techniky meditací a objevit si tu pravou pro sebe, v které můžeme pokračovat doma individuálně. V semináři se naučíme aktivní OSHO meditace, ke kterým jsou hudební nahrávky a přesné instrukce, které Yatri vyčerpávajícím způsobem představí. Tantrické techniky vycházejí ze slavné knihy Book of Secrets (Kniha tajemství), kde Osho popisuje 112 tantrických technik k upevnění a rozšíření vědomí. Jedná se o prastaré techniky, které mají schopnost transformovat život.

V dopoledních hodinách budeme uvolňovat fyzické a emocionální napětí nastřádané v každodenním životě. Odložíme ztuhlost, únavu, vztek, strach, bezradnost, smutek, závist… Očištění od tíživých emocí nám umožní zažít hluboké uvolnění a klid. Následně tento prostor našeho vnitřního klidu prozkoumáme a odhalíme bloky, které nám k němu cestu zavírají a prostřednictvím tance a sdílení vstoupíme do radosti, smíchu a lásky. Vedené tantrické meditace inspirované Oshem a Knihou tajemství budou prohlubovat a upevňovat přirozený milující stav v tiché dimenzi našeho bytí. Dny završíme meditací Večerní setkání.

Kdy: 29. – 30. prosince 2018 8:30 –  21:00 (17:00 v neděli)

Kde: Yoga Shala, Křižíkova 16, Praha 8 Karlín

Prem Yatri je mezinárodně certifikovaným facilitátorem Osho meditací, Osho Mystic Rose, No Mind procesu a Who Is In procesu. Tyto meditační pobyty organizuje v Itálii, Indii, USA, Jižní Africe, Mexiku, Švédsku a nyní máme příležitost ho uvítat i v České Republice. Je zkušeným průvodcem v Advanced Kinesiology, Tibetan Pulsing, Hypnosis, Transomatic Dialogue, Past Life Dialogue, Bardo Karmic Dialogue, Dream work. Již 14 let je součástí Oshodontics Academy, kde dokončil 7 letý systemický výcvik v Akashic Process, jež prohlubuje meditaci do nejhlubších úrovní. Neustále spolupracuje se Sw. Devageetem, zakladatelem akademie, dlouholetým žákem a osobním dentistou Osha. Je zakladatelem Kirlian Energy Analysis a spolutvůrcem KIONu, přesného diagnostického přístroje, který odhaluje změny v procesu léčení.

Prem Yatri má dar šířit radost a nadšení pro meditaci, neúnavně podporuje lidi kolem sebe ve vnitřní práci, propojování se s naší pravou skutečností a znovuobjevení naší přirozené harmonie. Přátelé ho oceňují za jeho poctivost, odvahu a nekompromisnost. A především přátelskost, humor, velké milující srdce a ochotu pomoci na cestě meditace.

Nahoru

 

♥ OSHO Love Silvestr: „no East, no West, we are One“ No. 1 – 3 ♥

Spolu s přáteli z jiných zemí, jiných kultur a jiných jazyků vás zveme na OSHO oslavu začátku roku s s meditacemi, tancem a bytím spolu.
Ráno začneme velkou společenskou AUM meditací z dílny Humaniversity, kterou povede vídeňský meditující terapeut Vadano se svými kolegy. Připravte se na intenzivní akci plnou emocí, kdy se postupně dostaneme do prostoru, kde můžeme být spolu v tichu.

Během odpoledního programu budete mít možnost ochutnat něco z meditací (OSHO No Mind), který pro vás chystáme na začátek nového roku. Bude též hlasová dílna se zpěvačkou Yamounou z Vídně, kdy náš hlas nás vezme do meditativního prostoru za myslí.

Skrze OSHO Kundaliní meditaci se protančíme do Večerního setkání s Oshem, ke kterému nás pozve Yatri z Itálie, meditátor, facilitátor a terapeut Transomatického Dialogu a Akashických procesů.

Poslední den roku uctíme dobrým vegetariánským jídlem, které si přineseme, nabídneme přátelům a společně ochutnáme. Představíme vám zahraniční  OSHO meditační centra, ve kterých jsme žili, pracovali a meditovali a zažijeme nejhravější ze všech meditativních technik OSHO Born Again.

Se starým rokem se rozloučíme půlnoční meditací srdce Atisha s Yatrim.

A pak už jen hurááááááááááááááá do nových začátků s muzikou nejlepšího světového Dj.. Dj Vadano (Rakousko).

Zábava, tanec, sdílení nemusí mít konce. Můžeme hýřit a vířit do rána, či si společně ustlat v Yoga Shala a ráno Nového roku přivítat radostnou OSHO Dynamickou meditací. První den roku 2019 strávíme společným výletem do přírody. A první večer nového roku se můžeme propojit s indickým mystikem Osho a potkat se s ním v prostoru meditace (Evening Meeting meditace)

Vše zajišťují a obklopují Sandipa a Nadeen z OSHO Love Praha Ha Ha.

Program:

31.12.
9:00 otevření dveří a vítání přátel v Yoga Shala

9:30 – 12:30 velká společenská meditace AUM (Vadano a vídenští přátelé)

12:30 – 13:30 společný oběd

14:00 -15:00 No Mind meditace
15:30 – 16:30 hlasová dílna s Yamounou
17:00 – 18:00 OSHO Kundalini meditace (Sandipa)
18:20 – 20:15 meditace Večerní setkání s Osho (Yatri)

20:30 – 22:15 hostina, sdílení, představení OSHO meditačních center ve světě (Sandipa, Nadeen, Yatri)

22:30 – 23:15 Born again meditace (Nadeen a Sandipa)
23:30 : 00:15 Půlnoční meditace srdce Atisha (Yatri)

1.1.
Popůlnoční zábava: hudba, tanec, přátelství, radost…(Dj Vadano)

08:00 – 9:00 OSHO Dynamická meditace (Nadeen)

09:15 snídaně z vlastních zásob
10:45 společný výlet do přírody

18:20 – 20:15 Meditace Večerní setkání s Osho (Yatri)

Další podrobnosti:
Akce je bez alkoholu i jiných drog. V Yoga Shala je i kuchyňka, sprchy a šatny. Přineste si vegetariánské občerstvení ke sdílení s ostatními meditujícími, pohodlné oblečení pro pohyb a k převlečení. Bílé oblečení na večerní meditaci. Možné přespání na místě ve vlastních spacákách, jógové karimatky jsou k dispozici. sprchy jednoduchá kuchyňka k mání. Kdo chce, může už přespat už z neděle na pondělí.

Ke karavaně v pohybu 🙂 se můžete připojit až druhý den na výlet. Děti i zvířátka všeho druhu jsou vítány.

Těšíme se na vás i na nás
🙂 Nadeen, Sandipa a Osho 🙂

 

 

Nahoru

 

♥  OSHO Meditační mejdan No. 1 – 14 OSHO Love Praha Ha Ha ♥

 

Srdečně vás zveme na 10. ze série jednodenních Meditačních mejdanů, které pravidelně pořádáme.
A co nás tam čeká….
OSHO meditace, tanec, hodování, potkávání se v tichu i oslavě, sdílení s přáteli,…. prostě sobotní Zorba-Buddha…:)

„Tvoje extáze je pohyb směrem k výšinám a tvoje meditace je pohyb směrem do hloubky. A jakmile máš obojí, tvůj život se stává oslavou.“ Osho

 

Kde: Dance Lab, U Zvonařky 1435/9, Praha 2

Sraz 11:00

část 1:
11:30 – 13:00 OSHO Dynamická meditace
13:30 – 14:30 Tantrická meditace z Book of Secret

část 2:
15:30 – 16:30 OSHO meditace Dýchání do čaker
17:00 – 18:15 OSHO Kundalini meditace

část 3:
18:30 – 20:30 meditace Večerní setkání s Osho
20:30 – 22:00 Meditace v tanci, sdílená večeře

Pokud nechcete být na mejdanu po celou dobu, máte možnost se zúčastnit jen některých částí. Můžete přijít v těchto časech:
Příchod pro část 2: mezi 15:00 a 15:30, pro část 3: 18:20 – 18:30
Mimo tyto časy dveře budou zavřeny, abychom mohly hlouběji vstoupit do prostoru meditace.

Co s sebou:
Pohodlné oblečení (i na převlečení, možnost osprchování je), láhev s pitím, vegetariánské jídlo (oběd, večeře) pro sebe a ke sdílení s ostatními, pásku přes oči na dynamičku. Káva a čaje budou zajištěny.

Akce je bez alkoholu a jiných drog.
Na akci se předem registrujte
Není potřeba mít žádné předešlé zkušenosti s meditacemi. Snídejte jen lehce, bude dynamická meditace.

PS: Kdo by měl zájem něčím napříště přispět do programu, dejte nám vědět. Líbilo by se nám tak 1 – 1,5 h. blok např. tai-chi, chi-kung, jóga, Gurdijeffovi pohyby, práce s dechem, divadelní improvizace, hudba, tanec, kabaret atd.

Pro více info volejte: 775 696 361 Sandipa  nebo pište oshopraha@gmail.com

16934_102569479771098_100000541405053_70374_5042028_n sandipa nadeen2 sannyasins1

Těšíme se Sandipa, Nadeen a OSHO přátelé

 

Nahoru

 

Nahoru

♥  Večerní OSHO Mystická růže ♥

Koncem listopadu máme tu radost pozvat Amar, dlouholetou meditující lektorku OSHO meditací a meditativních terapií. Tentokrát nás pozve do prostoru za myslí pomocí báječné meditativní terapie OSHO Mystická růže. Meditace Mystická růže je unikátní, dynamicky léčivý a život měnící proces, kterou v roce 1988 představil osvícený mystik Osho tisícům lidí, kteří se shromáždili v jeho komunitě Buddhafield v Indii:

„Vše, co tento svět potřebuje, je důkladné očištění srdce od všeho potlačování. Skrze smích i slzy je toho možné dosáhnout. Slzy odeberou všechno trápení, které je uvnitř tebe schováno, smích odstraní vše, co ti brání v extázi. Jakmile tuto techniku poznáš, budeš překvapen – proč mi to doteď nikdo neřekl? Je k tomu důvod: nikdo nemá zájem na tom, aby lidstvo mělo čerstvost, vůni a krásu květu růže.

Bude to hluboké čištění mnoha ran a jizev celých staletí. Společnost potlačila tvůj smích a pláč, protože ruší status quo. Cokoliv je tímto způsobem potlačeno, stává se zraněním. Vědci si nyní začínají uvědomovat přínos smíchu, jeho prospěch tělu a zdraví, flexibilitě a hravosti – dobrý smích i dobrý pláč tě omladí. Je to jako přehrada, která se protrhne a přivede nového člověka, plného svěžesti a údivu. Po tomto očištění je možné zažít nádhernou hloubku ticha a přítomnosti.“

“Mystická růže se stala symbolem člověka, jehož bytost již není zakuklená, již více nespí, ale je plně probuzená, a otevřela všechny své okvětní lístky a stala se citlivou ke všemu, co je pravdivé, krásné, dobré – nejúžasnější nádhera existence.“
Osho

Budeš se nořit do hloubky sama sebe prostřednictvím tance, džiberiše (hatlaniny), smíchu, pláče, ticha a sdílení. Zažiješ hluboké a radostné očištění.
Během večera budeme moci ochutnat malou, ale intenzivní část z třítýdenního procesu, který se pravidelně koná v různých částech světa, u nás v Osho ShangriLa centru.

Videopozvánka od Amar

Amar se stala žačkou Osha v roce 1978, když poprvé vycestovala do Indie, do Puny. Od té doby strávila mnoho let v Indii, kde absolvovala mnoho výcviků – zvláště v meditacích a meditativních terapiích. Její největší láskou je OSHO Mystická Růže. Vždy byla a je v kontaktu s OSHO komunitami, kde žila, pracovala a vedla semináře. Od roku 2008 žije v České republice, kde vytvořila Karavanserai, dům pro hosty, kde se konají meditační semináře.

Zde video o Mystické růži z OSHO Intenational Meditation Resort v Puně.

Kdy: 14. listopadu 2018,  19:00 – 21:00

Kde: Centrum Kamala, nám. V. Holého 7, Praha 8

Nahoru

 

♥ OSHO aktivní a tantrické meditace: „Tanec Lásky“ ♥

Intenzivní meditační víkend, kde pomocí aktivních a tantrických meditací skrze tělo, dech, pohyb dosáhneme vnitřního klidu, potkáme sami sebe a objevíme nevyčerpatelný zdroj radosti a lásky.

Meditace je most z každodenní mysli do našeho skutečného bytí, které je svobodné od toho, co se děje kolem nás. A právě tam se nachází zdroj naší radosti a lásky, kterou pak snadno budeme vnímat, žít a sdílet v našich vztazích.

Máme možnost vyzkoušet a naučit se nové techniky meditací a objevit si tu pravou pro sebe, v které můžeme pokračovat doma individuálně. V semináři se naučíme aktivní OSHO meditace, ke kterým jsou hudební nahrávky a přesné instrukce, které Yatri vyčerpávajícím způsobem představí. Tantrické techniky vycházejí ze slavné knihy Book of Secrets (Kniha tajemství), kde Osho popisuje 112 tantrických technik k upevnění a rozšíření vědomí. Jedná se o prastaré techniky, které mají schopnost transformovat život.

V dopoledních hodinách budeme uvolňovat fyzické a emocionální napětí nastřádáné v každodenním životě. Odložíme ztuhlost, únavu, vztek, strach, bezradnost, smutek, závist… Očištění od tíživých emocí nám umožní zažít hluboké uvolnění a klid. Následně tento prostor našeho vnitřního klidu prozkoumáme a odhalíme bloky, které nám k němu cestu zavírají a prostřednictvím tance a sdílení vstoupíme do radosti, smíchu a lásky. Vedené tantrické meditace inspirované Oshem a Knihou tajemství budou prohlubovat a upevňovat přirozený milující stav v tiché dimenzi našeho bytí. Dny završíme meditací Večerní setkání.

Meditace nám představí a povede Prem Yatri, který svůj život věnuje meditaci, sebepoznání a sdílení toho, co nasál během mnohaletých pobytů s v OSHO meditačních komunitách a let strávených v přítomnosti Osha. Kombinace Yatriho lásky, celoživotního studia vědomí a mnohaleté hluboké zkušenosti s meditací, kterou miluje sdílet v lehké a hravé atmosféře, umožňuje každému ochutnat stav za myslí, stav skutečného pravého bytí.

Videopozvánka od Yatriho

Kdy: 17. – 18. února 2018 8:30 –  21:00 (17:00 v neděli)

Kde: Dům Jógy na Vinohradech, J. Masaryka 6, 120 00 Praha 2


Prem Yatri je sannyásinem od roku 1986. Již 30 let je součástí Osho meditační komunity v indické Puně (Osho International Meditation Resort), kde mnoho let žil po boku osvíceného mistra Osha a po jeho odchodu pokračoval v podílení se na rozvoji centra a zprostředkování meditací veřejnosti z celého světa.

Je mezinárodně certifikovaným facilitátorem Osho meditací, Osho Mystic Rose, No Mind procesu a Who Is In procesu. Tyto meditační pobyty organizuje v Itálii, Indii, USA, Jižní Africe, Mexiku, Švédsku a nyní máme příležitost ho uvítat i v České Republice. Je zkušeným průvodcem v Advanced Kinesiology, Tibetan Pulsing, Hypnosis, Transomatic Dialogue, Past Life Dialogue, Bardo Karmic Dialogue, Dream work. Již 14 let je součástí Oshodontics Academy, kde dokončil 7 letý systemický výcvik v Akashic Process, jež prohlubuje meditaci do nejhlubších úrovní. Neustále spolupracuje se Sw. Devageetem, zakladatelem akademie, dlouholetým žákem a osobním dentistou Osha. Je zakladatelem Kirlian Energy Analysis a spolutvůrcem KIONu, přesného diagnostického přístroje, který odhaluje změny v procesu léčení.

Prem Yatri má dar šířit radost a nadšení pro meditaci, neúnavně podporuje lidi kolem sebe ve vnitřní práci, propojování se s naší pravou skutečností a znovuobjevení naší přirozené harmonie. Přátelé ho oceňují za jeho poctivost, odvahu a nekompromisnost. A především přátelskost, humor, velké milující srdce a ochotu pomoci na cestě meditace.

Nahoru

 

♥ O sebeléčení, meditaci a sebetransformaci se sw. Devageetem♥

23318837_537044206630810_195345626_n

Srdečně vás zveme na setkání seSw. Devageetem, osobním dentistou Osho, v jehož bezprostřední blízkosti žil 12 let a po jeho odchodu se mnoho let účastnil vedení OSHO mezinárodního meditačního resortu v Indii. V současnosti vede meditační a transformativní retreaty převážně v Řecku.

Poprvé máme možnost přivítat Devageeta v Praze. Představí nám sebeléčivý a sebetransformativní meditační proces, který vyvinul na základě instrukcí od Osho, a kterého se v současnosti účastní lidé z celého světa. Devageet nám přiblíží Transomatic Starlight Colour Dialogue – techniku pro rozpomenutí se a léčení dávných zranění (nejen ze současného lidského života), která nám brání v rozvinutí našeho nekonečného potenciálu.

Mimo jiné bude mluvit i o své dlouholeté zkušenosti v roli osobního zubního lékaře Osho, o dentálních schůzkách a práci s Osho na jeho vlastním probuzení, o lásce a o vědomí. Podělí se s námi i o své zkušenosti s meditací, kterou praktikuje přes 50 let.

Více o metodě Transomatic Starlight Colour Dialogue a procesu sebeléčení/transformace se můžete dozvědět v tomto videu

Osho si jednu noc Devageeta zavolal k sobě a řekl mu:

„Devageete, najdeš způsob, jakým lidé odhalí vzpomínky uložené v jejich tělech a zubech. Zuby každého člověka obsahují nejstarší vzpomínky z úplného začátku evoluce. Odhalení těchto vzpomínek bude mít dva účinky: a) bude to léčit tělo-mysl uvolněním starých zranění a b) vzpomínky jasně ukáží, že naše vědomí existovalo v mnoha formách, zažilo mnoho životů a není omezeno časem ani prostorem. Evoluce není biologický proces, jak to myslel Darwin, ale pravá evoluce je evoluce vědomí, které má zkušenosti s mnoha těly … „ (Osho, Akašický přenos)

Přednáška 14.12. začíná v 18:30. Příchod a registrace je od 18:00. Přijďte včas.
Přednáška se koná v Maitrea – domě osobního rozvoje, Týnská ulička 6, Praha 1 – Staré město. Rezervujte si své místo, počet účastníku je limitován.

Přednáška č.2 je 22.12. od 17:30. Příchod a registrace je od 17:00.
Přednáška se koná v Pohled pracoviště, Letohradská 501/16, Praha 7.  Rezervujte si své místo, počet účastníku je limitován.

Přednáška č.3 je 27.12. a začíná v 18:30. Příchod a registrace je od 18:00. Přijďte včas.
Přednáška se koná v Pohled pracoviště, Letohradská 501/16, Praha 7. Rezervujte si své místo, počet účastníku je limitován.

Přednášky budou s překladem do češtiny.
Přednášky však nejsou totožné. Je možné rezervovat si místo na všechny dny.

Nahoru

 

♥ Odvaha ke změně ♥

Chceš něco změnit, ale nenacházíš způsob jak to udělat? Chceš opustit staré? Chceš, aby se stalo něco nového? Cítíš, že jsi zaseknutý a nemůžeš se pohnout? Nevíš, jak si poradit a jak změnu učinit radostným dobrodružstvím tvého života?

Seminář Odvaha ke změně je určen všem, kteří mají odvahu se podívat, co jim brání ve změně a těch, kteří jsou odhodláni žít život jaký chtějí.

Himalaya na semináři nabízí několik jednoduchých, snadných a přirozených technik, které nám umožní si uvědomit a porozumět našim každodenním činnostem a zvykům, které vytvářejí náš život. A které nám znemožňují se pohnout z místa, učinit změnu.

S rostoucím vědomím našich zábran se probouzí vnitřní odvaha a síla a naše skutečné bytí se nám počíná ujasňovat. A to je první krok, který je následován druhým… Rozhodneme se.. A třetí krok je už v pohybu… Věci se mění, život se začíná tvarovat podle našich představ.

“Utrpení přichází, protože nedovolujeme změnám, aby se děly. Ulpíme, chceme, aby věci byly statické… Vědomý člověk ví, že život je neustále proměňující se. Vědomý člověk přijímá změny a je má odvahu se měnit.” Osho

Seminář je určen každému, kdo se začal zajímat o to, jak žije a je připravený k radikální změně. Skrze hluboký proces dívání se a dotazování se otevřeme možnost pro změnu a nalezení pevné půdy, která nám umožní vyzkoušet, porozumět a vyřešit problémy, kterým čelíme. Máme možnost převzít kontrolu nad svými životy a pochopit a rozpoznat, co skutečně chceme. Dotazování je vždy osobní a jeho krásou je to, že nás posílí a zvedne naši hodnotu.
Pomocí vhledů a pochopení na základě upřímného dotazování můžeme vzít život do vlastních rukou a nebýt už obětí vnějších okolností nebo naší pasivity.

Dvakrát v 70. letech Himalaya opustil domov ve Velké Británii a cestoval do Indie za sebepoznáním a objevováním různých duchovních cest a meditačních technik, aby našel hlubší smysl života. Ale jak otevřeně přiznává, bylo to pouze, až když se dostal na úplné dno zoufalství uvnitř sebe, kdy život neměl žádný smysl, když OSHO vstoupil do jeho života. V roce 1976 ho OSHO zasvětil do vztahu mistr-žák. Bytí v přítomnosti OSHO bylo masivní, život měnící událost pro Himalayu a dala mu nový směr v životě, nový smysl k objevování vlastního bytí. 40 let, co uplynulo od té doby, těch magických dnů s OSHO, se jeho životní vášní stalo relaxace uvnitř sebe a návrat do vlastního bytí. Během těch uplynulých let žil, pracoval a meditoval v mnoha OSHO komunitách po celém světě a pomáhal druhým začít s vlastním hledáním sebe-sama. Himalaya má trénink v hloubkové masáži, v Rebalancing bodywork, holistické masáži a barevné akupunktuře. Dále je trénovaný jako instruktor v holistickém poradenství, OSHO meditativních terapiích a Awareness intensive (Intenzívní uvědomění). Himalaya přináší vlastní hloubku svých duchovních zkušeností do každé skupiny a semináře, a tím pomáhá ostatním najít vlastní vnitřní blaženost a mír.

Video pozvánka od Himalayi

Kdy: 28. – 29. říjen 2017 od 10:00 do 18:00 hod. (neděle do 16:00)
Kde: Divadlo Kampa, Praha 1
V pátek 27.října vás zveme na otevřený večer s Himalyou, kde představí svou práci a pozve nás s k sobě samotným.  18:00 hod.. v Divadle Kampa, Praha 1

Nahoru

 

Poznej své zdraví – odhal příčinu svých obtíží – nauč se léčit

♥ Fotografická analýza energie meridiánů ♥

Tělo – Emoce – Mysl

Jak jsou propojeny?

Jak vzájemně tvoří naše zdraví?

pátek 2.6. ve 20:30 hod.

Seznámení s novou diagnostickou metodou, která pomocí fotografie energie meridiánových drah v těle odhaluje fyzický a psychologický stav našeho zdraví. Použitím vysoce přesného Kirlian přístroje KI ON, který je vyvíjen po 30 let, můžeme poznat příčinu svých obtíží a odhalit kořeny nemocí dříve než se projeví v těle.  Sdělí nám, kde naše zdraví potřebuje být podpořeno pro svou celkovou obnovu a sebeléčení. Objasňuje vztah mezi emocemi, fungováním naší mysli a tělesnými projevy. Fotografie energie meridiánových zakončení v rukách a chodidlech nám poskytuje detailní přehled o zdraví a funkčnosti našich orgánů a těla.
V budoucnosti Kirlian diagnostika bude k dispozici širší veřejnosti a diagnostika z energetických zakončení meridiánů bude nejběžnějším preventivním systémem. Jedná se snadnou, neinvazivní, rychlou a bezbolestnou metodu bez vedlejších účinků. A také  o dokonalou preventivní prohlídku, protože fotografie zaznamenává změnu energii dříve než se projeví v těle. Zároveň nám odhaluje momentální psycho-fyzický stav. Pochopením toho, jak energie ovlivňuje zdraví těla, můžeme porozumět tomu, jak funguje léčení. KI ON diagnostika přináší nové vědomí toho, jak se o sebe starat a jak žít plně, spokojeně, zdravě a s neutuchající radostí.

Prem Yatri (Itálie), bioenergetický badatel, spolupracuje již 30 let s vědci, lékaři, terapeuty a léčiteli v centrech pro zdraví v Itálii, Spojených státech, Francii, Švédsku, Řecku, Indii, Mexiku a v Jižní Africe. Nyní poprvé v České republice představí přístroj KI ON, zatím jediný na světě ve své přesnosti a schopnosti včasné diagnostiky.

Prem Yatri je mezinárodně certifikovaným facilitátorem OSHO meditací. Je zkušeným průvodcem v Advanced Kinesiology, Tibetan Pulsing, Hypnosis, Transomatic Dialogue, Past Life Dialogue, Bardo Karmic Dialogue, Dream work. Již 14 let je součástí Oshodontics Academy, kde dokončil 7 letý systemický výcvik v Akashic Process, jež prohlubuje meditaci do nejhlubších úrovní. Je zakladatelem Kirlian Energy Analysis a spolutvůrcem KI ONu, přesného diagnostického přístroje, který odhaluje změny v procesu léčení.

Přednáška je v angličtině s českým překladem.
Kde: Dům Jógy, J. Masaryka 6, Praha 2
Vstupné: 80 Kč. Není nutná rezervace.
Nahoru

Od medikace k meditaci

♥ Transomatické léčení ♥

Experimentální prostor pro diagnostiku, léčení a životní změnu

sobota 3.6. od 8:00 do 21:00 hod.

Celodenní zážitkový seminář určený k plnému prožití potlačených emocí, které nám způsobují fyzické i psychické potíže a později i onemocnění. Je také příležitostí poznat, jak meditace přispívá ke zdraví těla a jak jí lze použít v každodenním životě pro blaho a dobro těla a duše. Pomocí vedených meditací můžeme najít cestu k vlastnímu uzdravování a nalezení vnitřního klidu a smíření uvnitř nás.

V semináři použijeme diagnostické fotografie energie meridiánů k pochopení našich bloků. Pomocí OSHO aktivních meditací uvolníme emoce, abychom získali zpět energetickou rovnováhu. Transomatickým fokusováním nahlédneme do smyslu našich obtíží. A skrze čisté vědomí budeme léčit kořeny našich nemocí v Transomatickém dialogu. Transomatický dialog je technika vyvinuta Sw. Devageetem, dlouhotelým žákem indického mistra Osha, která používá moudrost těla k rozpomenutí si na dávné události v našich životech, které vedly k traumatům a později k somatických disfunčnostem. Více o této metodě na zde.

Prem Yatri (Itálie), bioenergetický badatel, spolupracuje již 30 let s vědci, lékaři, terapeuty a léčiteli v centrech pro zdraví v Itálii, Spojených státech, Francii, Švédsku, Řecku, Indii, Mexiku a v Jižní Africe. Nyní poprvé v České republice představí přístroj KI ON, zatím jediný na světě ve své přesnosti a schopnosti včasné diagnostiky.

Prem Yatri je mezinárodně certifikovaným facilitátorem OSHO meditací. Je zkušeným průvodcem v Advanced Kinesiology, Tibetan Pulsing, Hypnosis, Transomatic Dialogue, Past Life Dialogue, Bardo Karmic Dialogue, Dream work. Již 14 let je součástí Oshodontics Academy, kde dokončil 7 letý systemický výcvik v Akashic Process, jež prohlubuje meditaci do nejhlubších úrovní. Je zakladatelem Kirlian Energy Analysis a spolutvůrcem KI ONu, přesného diagnostického přístroje, který odhaluje změny v procesu léčení.

Seminář je určen jak pro návštěvníky páteční přednášky, tak pro všechny ostatní. Není potřeba předchozí zkušenosti s meditacemi. Na seminář je nutno se přihlásit předem na níže uvedeném kontaktu.
Seminář probíhá v angličtině s českým překladem.

Kde: Dům Jógy, J. Masaryka 6, 120 00 Praha 2

Nahoru

 

Poznávám se a léčím se

♥ Individuální konzultace na základě KI ON diagnostiky ♥

neděle 4.6..

K plnohodnotné individuální konzultaci je třeba tří Kirlian fotografií. První ukáže stav současné energie. Druhá fotografie se zhotoví po podání přírodního bylinného detoxifikačního preparátu a tak se vyjeví úroveň znečištění jednotlivých orgánů. Třetí fotografie následuje po vedené meditativní relaxaci, což odhalí schopnost sebeléčení skrze meditaci.

Tyto fotografie budou vyhotoveny během páteční přednášky a sobotního zážitkového semináře. V neděli budou použity k diagnostice, která odhalí individuální schopnost uzemnění ve fyzické realitě, stav lymfatického systému, znečištění orgánů, vnitřní citlivost a individuální kvality. Budou diskutovány dispozice k léčení traumat z dětství a jejich emoční dopad. Diagnostika odhalí také neléčené úrazy, nevhodné držení těla, nerovnováhu v postoji. Zároveň ukáže také chybějící energii v oslabené části systému a doporučí preventivní terapii pro nevyvolání fyzických problémů. Rozpozná také sebeléčivé schopnosti jednotlivce, protože ne každý může stejný příznak léčit stejnou metodou. Jednotlivci s nižší úrovní energie mají doporučenou jinou terapii než lidé s velkým nadbytkem energie. Fotografie vyjasní také psychickou rovnováhu mezi mozkovými hemisférami, která se projevuje v celkové integritě osoby. Dále se vyjasní celkový tok energie od hlavy k chodidlům, způsob vyrovnávání se s traumaty z dětství, úroveň stresu a také slabá místa, která se mohou stát obětí úrazu.

Konzultace bude dokončena doporučením pro nejvhodnější léčení, nejefektivnější terapeutickou metodu a nejideálnější meditační techniku, která závisí na celkové energetické struktuře jednotlivce.

Celková délka konzultace je cca 1,5 hodiny

Kde: Dům Jógy, J. Masaryka 6, 120 00 Praha 2

Konzultace je třeba rezervovat u Sandipy M Simové 775 696 361, sandiketa@gmail.com nebo během páteční přednášky

Prem Yatri (Itálie), bioenergetický badatel, spolupracuje již 30 let s vědci, lékaři, terapeuty a léčiteli v centrech pro zdraví v Itálii, Spojených státech, Francii, Švédsku, Řecku, Indii, Mexiku a v Jižní Africe. Nyní poprvé v České republice představí přístroj KI ON, zatím jediný na světě ve své přesnosti a schopnosti včasné diagnostiky.

Prem Yatri je mezinárodně certifikovaným facilitátorem OSHO meditací. Je zkušeným průvodcem v Advanced Kinesiology, Tibetan Pulsing, Hypnosis, Transomatic Dialogue, Past Life Dialogue, Bardo Karmic Dialogue, Dream work. Již 14 let je součástí Oshodontics Academy, kde dokončil 7 letý systemický výcvik v Akashic Process, jež prohlubuje meditaci do nejhlubších úrovní. Je zakladatelem Kirlian Energy Analysis a spolutvůrcem KI ONu, přesného diagnostického přístroje, který odhaluje změny v procesu léčení.

Nahoru

 

♥ Zpěv srdce: Sufijská cesta lásky ♥

9252_10151129553678295_546722654_n

V průběhu dvou plných dní budeme otevírat srdce univerzální lásce, podporovat svou životní sílu skrze léčivé zvuky, ladit se na naše dokonalé centrum a zvyšováním energie rozšiřovat a upevňovat naše vědomí.

Čekají nás Osho sufijské meditace, zpěv ziker a tance univerzálního míru. Původní stav naší duše je blaženost. Pomocí dervišovských vířivých tanců a extatické hudby si na tento stav rozpomeneme, znovu ho zažijeme a poznáme, že tam je náš domov.

Osho! Crazy for you 🙂

10368272_520442268067482_6650349250921742347_n

Santosh Atmananda Miluje sdílet učení a meditační techniky osvíceného mistra Osho, které jsou mnoho let součástí jeho života. Atmananda je vděčný možnosti hluboké meditační zkušenosti v každodenním životě v italské Osho kumunitě Miasto, kde žije již mnoho let.

Vášeň pro meditaci ho vedla k účasti v různých retrítech, trénincích a kurzech. Nejvíce ho oslovují sufijské techniky a cesta srdce, kterou představují vířící dervišové. Léta prohlubuje svou lásku k Sufi tradici v retrítech Zahiry a Videhy. Atmananda s láskou otevřeného srdce vede Sufi meditační kempy na různých místech Itálie a nyní máme možnost ho zažít i u nás.

Kdy: 25. – 26. únor 2017,  8:00 – 18:00
Kde: Kamala,
Náměstí dr. Holého 7, Praha 8 – 3 minuty od Metra Palmovka, vyjděte z metra do ulice Na hrázi

Nahoru

 

♥ Zimní pobyt v OSHO meditačním resortu v indické Puně ♥

Nabídka pro každého, kdo hledá zklidnění, rád by se naladil na sebe sama, na své vnitřní zdroje (tvořivost, radost, přítomnost, ticho…) – celkově se očistil od nánosů běžného života.

OSHO meditační resort nabízí ideální podmínky obrátit se k sobě, do nitra, ke své hlubší podstatě a nacházet tak odpovědi na důležité životní otázky.
OSHO meditační resort je situován v příjemné rezidenční čtvrti Koregaon Park, v Puně. Představuje tropickou oázu, kde se bujará příroda potkává s 21.stoletím. Bílé mramorové cesty a elegantní černé budovy ladí spolu s bambusovými háji, kvetoucími keři a bublajícími vodopády.
Je to ideální místo, kde můžete jednoduše relaxovat v úplné samotě a tichosti nebo si dopřát společnost dalších meditujících z celého světa. Můžete si užít venkovního bazénu, vířivých koupelí, tenisových kurtů a jiného sportovního vybavení, meditovat v tropických zahradách, čí jen tak být. Po různorodých denních aktivitách, je možno večer prožít tancem, návštěvou divadelního či zábavného představení či posezením v restauraci nebo kavárně s přáteli.

Mezi denní aktivity patří OSHO aktivní meditace, techniky speciálně vytvořené pro současného člověka s přetíženou myslí a stresem ovlivněným tělem. Meditace probíhají po celý den, od rána do noci.

Můžete využít nabídky Multiversity – kurzů, seminářů, tréninků, které se propracovány za účelem pomoci vám se stát více vědomým.

OSHO Multiversity je největší centrum ve světě pro meditace a procesy osobního růstu. Poskytuje současné terapeutické přístupy západního světa, léčivá umění východu, esoterické vědy, kreativní umění, centrování a bojová umění, tantru, zen, sufismus a meditativní terapie. Nabízí individuální sezení a lekce, skupinové kurzy a profesionální tréninky.
Všechny nabízené metody, ať už se týkají těla, mysli, emocí nebo jemných energetických těl, jsou založeny a využívají meditaci jako prostředku k sebepoznání a uvědomění.
Délka programů je v rozmezí od 1 dne po 3 měsíce.

Krátké vyprávění o OIMR zde 🙂

Kdy: 29. leden – 15. únor 2017: celkem 15 dní v meditačním resortu

Pomohu vám s organizováním celého výletu, zařízení letenek, víz, ubytování, seznámení a uvedení do resortu a potřebný překlad. Za odměnu mohu také poskytnout překlad v seminářích.

Kontaktujte: sandiketa@gmail.com

Nahoru

 

♥ Káva s koučem v rámci Mezinárodního týdne koučování ♥

FB_logo(1)… spojuje příjemné s užitečným 🙂

Zatímco příznivé účinky kávy jsou všeobecné známé, s koučováním zatím nemá mnoho lidí osobní zkušenost. Proto zkušení certifikovaní koučové dávají, za symbolické pozvání na kávu „ochutnat“ a zažít koučování těm, kdo se chtějí lépe zorientovat ve své situaci, získat motivaci a podporu ke změně a chtějí poznat efekt koučovací metody.

Kdy: proběhlo v říjnu 2016, o příštím budu včas informovat

Kde: v příjemné kavárně v centru Prahy

Jak postupovat:
1. Rozmyslete si, čemu se chcete s koučem věnovat.
2. Vyberte si svého kouče http://www.kavaskoucem.cz/sandipa-m-simova/ z Galerie koučů a domluvte si s ním termín koučování. Vždy uveďte, že se jedná o akci KÁVA S KOUČEM. Koučové zapojení do projektu KÁVA S KOUČEM mají certifikované vzdělání, praxi min. 100 odkoučovaných hodin a to co dělají, dělají z lásky k této profesi. Máte jistotu, že se setkáte s opravdovým profesionálním koučinkem.
3. Na dohodnuté setkání opravdu přijďte, popř. se předem omluvte, že dorazit nemůžete.
4. Na závěr setkání vyplňte zpětnou vazbu o svém zážitku a odevzdejte ji koučovi. Vaše zpětná vazba je zásadní pro další rozvoj akce.

Nahoru

Nahoru