Aktivní meditace ... Meditativní terapie

Učím a vedu OSHO aktivní meditace, meditační semináře a meditační terapie.

Většina z nás se naučila, že k tomu, abychom byli úspěšní v životě, potřebujeme o něco usilovat, bojovat, na něco se soustředit, zaměřit, něco dělat.. Ale problémem tohoto přístupu je, že čím víc o něco usilujeme, tím více jsme v napětí, ve stresu. A čím více napětí je v nás, tím hůř dosahujeme výsledků. Meditace nám ukazuje jinou cestu.

Meditativní přístup znamená pochopit, že abychom v každém okamžiku mohli dát to nejlepší z nás, abychom mohli být nejlepšími v tom, co děláme, potřebujeme být co nejvíce vědomí, ve smyslu přítomní, což znamená naprosto relaxovaní a uvolnění.

Osho o meditaci

OSHO aktivní meditace

„Když neděláš nic, vůbec nic – tělesně, mentálně, na žádné úrovni – když veškerá aktivita ustoupí a ty jednoduše jsi. To je to, čemu se říká meditace. Nemůžeš ji dělat, nemůžeš ji zkoušet, pouze ji musíš porozumět. Kdykoli najdeš čas pro čisté bytí, odlož vše ostatní. Odlož přemýšlení, koncentraci, kontemplaci. To vše je také dělání. Když i na malý okamžik se zastavíš, nic neděláš a jsi zcela ve svém středu, úplně relaxovaný – to je meditace. A jak jednou tomuto porozumíš, můžeš v tomto stavu zůstat jak dlouho budeš chtít, až nakonec setrváš v meditaci 24 hodin denně. A když si uvědomíš, že můžeš zůstat nerušený, můžeš pomalu začít dělat věci a přesto zůstat bdělý a klidný. To je druhá část meditace.

Nejdřív se naučíš, jak být a pak se učíš být soustředěný i u malých činností jako je čištění zubu, otevírání a zamykání dveří. A pak můžeš dělat složitější činnosti. Meditace není v konfliktu s aktivitou. Neznamená to, že musíš utéct ze světa. Naopak tě učí nový způsob žití: stát se středem tornáda. Tvůj život pokračuje dál, dokonce je intenzivnější, radostnější, žiješ ho s větší jasností, kreativitou, vhledy – a přesto máš zdravý odstup tak jako pozorovatel na vrcholu hory. Jednoduše se díváš na to, co se děje kolem tebe. Ty nejsi tím, kdo to dělá, jsi tím, kdo se dívá. Veškeré tajemství meditace je v tom, že se stáváš pozorovatelem. Dělání stále pokračuje na své úrovni, v tom není problém: sekáš dříví, pracuješ na počítači.. Můžeš dělat malé i velké věci. Pouze jedna věc musí zůstat zachována: nesmíš ztratit svůj střed. Vědomí, pozorování musí zůstat naprosto nevyrušitelné.“

OSHO aktivní meditace

Dynamická, Kundalini, Nadabrahma, Mandala, Gourishankar, Devavani, No Dimension a mnoho dalších meditačních technik, z nichž si může vybrat každý. Je mnoho dveří jak vstoupit do prostoru, kde nejsou myšlenky, emoce, kde se rozpostírá jasnost a hluboké pochopení naší existence.

OSHO aktivní meditace

OSHO Připomeň si zapomenutou řeč k tělu a mysli

Vedená terapeutická meditace, ve které se znova naučíme naslouchat a hovořit s naším tělem, podvědomím a nevědomou myslí. Naše tělo je pevnou kotvou v přítomnosti a dokáže s námi zřetelně komunikovat pomocí symptomů, obtíží a projevů nepohodlí. To jsou všechno signály, které nám dává, abychom se zastavili, naslouchali a včas si uměli pomoci.

OSHO Připomeň si zapomenutou řeč k tělu a mysli

OSHO Mystická růže

Intenzivní meditační proces, ve kterém si dovolíme se propojit s naším smíchem, slzami a vstoupit do nekonečně hlubokého ticha. Smějte se, brečte a nechte jizvy minulosti rozpustit v tichu.

„Vynalezl jsem mnoho meditací, ale možná tato je ta nejzásadnější a nejzákladnější.“ Osho

OSHO Mystická růže

OSHO No Mind meditace

Meditační cesta, která pomáhá odstraňovat překážky kladené naší myslí, uvolňuje zablokované energie a pomáhá k dosažení lehkosti, nadhledu a lehkému bytí v klidu a hluboké relaxaci.

Díky této meditativní terapii vytvořené Oshem pro moderního člověka, můžeme získat zpět tvořivou nevinnost, klid a vnitřní harmonii, která se pak snadno manifestuje v našich vztazích, akcích a našem prožívání.

OSHO No Mind meditace

Instrukce a pár vhledů do OSHO aktivních meditací

Translate »